Телефонуйте адвокату з розлучень:

Аліменти з ФОП: як визначається розмір виплат

Особливості стягнення аліментів з ФОП

Перш ніж приступити до визначення суми аліментів, слід з'ясувати, що виплати на утримання дитини представляють собою:

  • частку від заробітку платника;
  • фіксовану грошову суму.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Відносно другого варіанту - все зрозуміло. Суд визначає конкретну суму, яку повинен платити підприємець щомісяця. З першим варіантом справа йде складніше. Це питання має на увазі деякі законодавчі особливості, про які мова піде далі.


Адвокат по аліментах

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Який розмір аліментів платить ФОП, якщо знаходиться на загальній системі оподаткування

Згідно з переліком доходів з яких нараховуються аліменти, затвердженим Кабінетом Міністрів України, утримання виплат відбувається як з основного заробітку, так і з доходу за сумісництвом. Сюди включається і підприємницька діяльність.

При цьому згідно із законодавством аліменти стягуються з заробітку, з якого були утримані податки. Це означає, що якщо фізична особа-підприємець є платником в загальній системі оподаткування, то виплати на дитину безпосередньо походять з його "чистого" заробітку.

Який розмір аліментів платить ФОП, якщо є платником єдиного податку

У разі, якщо підприємець сплачує єдиний податок, то тут законодавство не зовсім точно регулює питання стягнення виплат.

ФОП-єдинник має спрощену бухгалтерією доходів і витрат. Це означає, що для таких підприємців не визначається сума "чистого" заробітку. Така ситуація ускладнює процес стягнення аліментів.

Для визначення розміру аліментів відповідна виконавча служба бере в розрахунок середній дохід приватного підприємця по регіону. Однак такий розрахунок часто невірний. Обумовлено це тим, що виконавці, запросивши дані по регіону, вираховують розмір аліментів на основі валового обороту (податки і витрати ФОП не беруться до уваги). Оскільки сума була визначена набагато вище покладеної, надалі виникають заборгованості по виплатах, відбувається арешт рахунків, припиняється діяльність підприємця.

Щоб цього не сталося, ФОП необхідно постійно відслідковувати нарахування виконавців і в разі виявлення таких невідповідностей вживати заходів.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката по аліментах ви можете тут

Скільки коштує стягнення аліментів