Телефонуйте адвокату з розлучень:

Категорія портфоліо: Консультації по аліментах

Як стягнути аліменти в шлюбі згідно законам України?

Законодавство України не зобов’язує подружжя проходити процедуру розірвання шлюбних відносин для того щоб нагадати комусь з подружжя про законні обов’язки стосовно забезпечення того члена родини, який цього потребує та не здатен працювати самостійно. Тому можна подати на аліменти в України і в шлюбі, крім того, на утримання можливо претендувати, навіть коли стосунки не були зареєстровані офіційно (цивільний шлюб).

Читати далі

Якою може бути сума аліментів в Україні, що стягується на одну дитину?

Сімейний кодекс зазначає, що сума аліментів в Україні на дитину повинна бути такою, яка забезпечить їй повноцінний та гармонійний розвиток. Для цього береться до уваги розрахунок прожиткового мінімуму, який потрібен на дитину відповідного віку. При призначенні судом щомісячного розміру аліментів на одну дитину, обирається така частка доходу одного з батьків, яка не може бути нижчою, ніж 50 відсотків цього мінімуму (стаття 182 СК) і це гарантовано присуджується.

Читати далі

Аліменти на двох дітей і особливості нарахування виплат в Україні

Щомісячна сума утримання має покривати потреби дитини, необхідні для її розвитку, тому законом розрахований прожитковий мінімум, який потрібен для утримання дитини відповідного віку. Мінімально гарантований розмір виплат не може бути менше, ніж 50% від встановленого на поточний рік мінімуму на кожного (сина, доньку).

Читати далі

Найважливіше про заборгованість по аліментах в Україні

Найчастіше аліментні виплати призначаються для утримання неповнолітніх дітей (до досягнення 18 років). Але також в законі можна знайти декілька виключень з цього правила. Наприклад, якщо дитина продовжує навчання і не працює, то батьки повинні забезпечувати її потреби до 23 років. Якщо дитина має якісь каліцтва або по хронічному захворюванню отримала групу інвалідності, то вона має право на довічне (або до зняття інвалідності) батьківське утримання. Часто саме по незнанню нюансів виникають спори, а також заборгованість по аліментах, чого краще не допускати.

Читати далі