Чи залежить право на аліменти від статусу подружжя?
Аліментами називаються кошти, котрі щомісяця виплачуються одним членом родини на утримання іншого непрацездатного. Найчастіше це дитина, яка не досягла повноліття, але також є інші види аліментних виплат. Аліменти - це обов'язок, який покладається на конкретних осіб у визначених законом випадках, чітко зазначених у Сімейному кодексі. Для другої сторони, на користь якої робляться виплати, отримання їх – це законне право. Ухилення від обов’язку є правопорушенням, за яке законом передбачена відповідальність.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Законодавство України не зобов’язує подружжя проходити процедуру розірвання шлюбних відносин для того щоб нагадати комусь з подружжя про законні обов’язки стосовно забезпечення того члена родини, який цього потребує та не здатен працювати самостійно. Тому можна подати на аліменти в України і в шлюбі, крім того, на утримання можливо претендувати, навіть коли стосунки не були зареєстровані офіційно (цивільний шлюб).
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
Основні складнощі процесу
Сімейний кодекс України встановлює чіткі правила, норми та повністю регулює процес, але в ньому дуже багато особливостей, нюансів, обмежень та моментів, які завжди слід враховувати. Наприклад, розглянемо найпоширеніший вид утримання – неповнолітні діти, але після 18 років в Україні аліменти теж можуть стягуватися на законній основі. Проаналізувавши відповідні статті СК, бачимо таку картину:
- на батьків покладений обов’язок по повному утриманню дитини до її повноліття (стаття 180 СК);
- виплата коштів на утримання може бути продовжена й далі, тобто після 18 років аліменти в Україні нараховуються, якщо дитина вчиться (згідно зі статтею 199 – до 23 років);
- обов’язок по утриманню непрацездатної дитини-інваліда може зберігатися за батьками довічно, до зняття інвалідності або до настання істотних обставин.
Все на перший погляд зрозуміло, але є маса нюансів та уточнень. Наприклад, дитину, що продовжує навчання, батьки зобов’язані забезпечувати в разі, якщо вона потребує допомоги, а батько/матір в змозі її надавати.
сімейний адвокат
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень
Є ще один цікавий різновид – це аліменти на дружину. Згідно СК на них має право вагітна жінка (якщо вона потребує допомоги), а також після пологів та на період, коли вона знаходиться у відпустці по догляду за малюком. Тут також є важлива деталь – в Україні аліменти на дружину платять до 3 років дитині, але при наявності серйозних вад у фізичному або психологічному розвитку, коли за малечею потрібен постійний догляд, виплати по рішенню суду можуть бути призначені навіть до 6 років.
Але і тут є нюанси. Наприклад, аліменти на дружину в Україні та дитину чоловік може не сплачувати, якщо доведений факт зради та у новонародженого інший батько. Не має права на утримання той з подружжя, який негідно поводився у шлюбі, отримав каліцтво при здійсненні злочину.
Таких тонкощів та нюансів дуже багато, тому краще звернутися по допомогу до адвоката з великим досвідом роботи в напрямку сімейного права. Він допоможе не тільки зі складанням позовної заяви та захистом ваших інтересів під час розгляду справи по призначенню утримання, а й у питаннях стягнення аліментів за минулий час та з іншими моментами.
Якщо ви шукаєте надійного фахівця – звертайтеся до нас, наші юристи знайдуть, як максимально захистити ваші інтереси!
Інші складнощі та необхідність допомоги адвоката
Правила, як подати на аліменти в шлюбі, теж особливі. Тут важливо правильно зробити декілька кроків:
- грамотно скласти позов (оформити за всіма правилами ГПК, вміло обґрунтувати свої вимоги, підкріпивши посиланнями на законодавчі акти та доказами);
- подати заяву відповідно до встановленої підсудності (важливо спочатку дізнатися куди подавати на аліменти, до суду якої юрисдикції, бо це також зазначається в позові);
- правильно викласти в документі позовні вимоги, тому потрібно в повній мірі розуміти свої законні права.
Законодавство, як ми вже зазначали, має безліч нормативних актів, положень, правил, вимог, тому, не знаючи нюансів, складно розібратися в усіх своїх правах та захистити їх. Поміч адвоката, хоч і потребує додаткових витрат, може окупити їх відмінним та вигідним результатом.
Звертайтеся – ми готові допомогти!
Якщо потрібна допомога, наприклад, подати на аліменти в шлюбі чи в будь-якому іншому юридичному питанні – звертайтеся, ми допоможемо! Наша компанія відома в столиці, ми працюємо з 2001 року, маємо великий досвід в вирішенні суперечок у сімейних справах та бездоганну репутацію. Професійна команда, демократичні ціни на послуги, якісна допомога, максимальна увага та участь в захисті ваших інтересів досвідчених юристів - все це вам гарантовано. Просто зв’яжіться з нами!