Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як стягнути аліменти в шлюбі згідно законам України?

Чи залежить право на аліменти від статусу подружжя?

Аліментами називаються кошти, котрі щомісяця виплачуються одним членом родини на утримання іншого непрацездатного. Найчастіше це дитина, яка не досягла повноліття, але також є інші види аліментних виплат. Аліменти - це обов'язок, який покладається на конкретних осіб у визначених законом випадках, чітко зазначених у Сімейному кодексі. Для другої сторони, на користь якої робляться виплати, отримання їх – це законне право. Ухилення від обов’язку є правопорушенням, за яке законом передбачена відповідальність.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Законодавство України не зобов’язує подружжя проходити процедуру розірвання шлюбних відносин для того щоб нагадати комусь з подружжя про законні обов’язки стосовно забезпечення того члена родини, який цього потребує та не здатен працювати самостійно. Тому можна подати на аліменти в України і в шлюбі, крім того, на утримання можливо претендувати, навіть коли стосунки не були зареєстровані офіційно (цивільний шлюб).  


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Основні складнощі процесу

Сімейний кодекс України встановлює чіткі правила, норми та повністю регулює процес, але в ньому дуже багато особливостей, нюансів, обмежень та моментів, які завжди слід враховувати. Наприклад, розглянемо найпоширеніший вид утримання – неповнолітні діти, але після 18 років в Україні аліменти теж можуть стягуватися на законній основі. Проаналізувавши відповідні статті СК, бачимо таку картину:

  • на батьків покладений обов’язок по повному утриманню дитини до її повноліття (стаття 180 СК);
  • виплата коштів на утримання може бути продовжена й далі, тобто після 18 років аліменти в Україні нараховуються, якщо дитина вчиться (згідно зі статтею 199 – до 23 років);
  • обов’язок по утриманню непрацездатної дитини-інваліда може зберігатися за батьками довічно, до зняття інвалідності або до настання істотних обставин.

Все на перший погляд зрозуміло, але є маса нюансів та уточнень. Наприклад, дитину, що продовжує навчання, батьки зобов’язані забезпечувати в разі, якщо вона потребує допомоги, а батько/матір в змозі її надавати.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Є ще один цікавий різновид – це аліменти на дружину. Згідно СК на них має право вагітна жінка (якщо вона потребує допомоги), а також після пологів та на період, коли вона знаходиться у відпустці по догляду за малюком. Тут також є важлива деталь – в Україні аліменти на дружину платять до 3 років дитині, але при наявності серйозних вад у фізичному або психологічному розвитку, коли за малечею потрібен постійний догляд, виплати по рішенню суду можуть бути призначені навіть до 6 років.

Але і тут є нюанси. Наприклад, аліменти на дружину в Україні та дитину чоловік може не сплачувати, якщо доведений факт зради та у новонародженого інший батько. Не має права на утримання той з подружжя, який негідно поводився у шлюбі, отримав каліцтво при здійсненні злочину.

Є ще один цікавий різновид – це аліменти на дружину

Таких тонкощів та нюансів дуже багато, тому краще звернутися по допомогу до адвоката з великим досвідом роботи в напрямку сімейного права. Він допоможе не тільки зі складанням позовної заяви та захистом ваших інтересів під час розгляду справи по призначенню утримання, а й у питаннях стягнення аліментів за минулий час та з іншими моментами.

Якщо ви шукаєте надійного фахівця – звертайтеся до нас, наші юристи знайдуть, як максимально захистити ваші інтереси!

Інші складнощі та необхідність допомоги адвоката

Правила, як подати на аліменти в шлюбі, теж особливі. Тут важливо правильно зробити декілька кроків:

  • грамотно скласти позов (оформити за всіма правилами ГПК, вміло обґрунтувати свої вимоги, підкріпивши посиланнями на законодавчі акти та доказами);
  • подати заяву відповідно до встановленої підсудності (важливо спочатку дізнатися куди подавати на аліменти, до суду якої юрисдикції, бо це також зазначається в позові);
  • правильно викласти в документі позовні вимоги, тому потрібно в повній мірі розуміти свої законні права.

Законодавство, як ми вже зазначали, має безліч нормативних актів, положень, правил, вимог, тому, не знаючи нюансів, складно розібратися в усіх своїх правах та захистити їх. Поміч адвоката, хоч і потребує додаткових витрат, може окупити їх відмінним та вигідним результатом.

Звертайтеся – ми готові допомогти!

Якщо потрібна допомога, наприклад, подати на аліменти в шлюбі чи в будь-якому іншому юридичному питанні – звертайтеся, ми допоможемо! Наша компанія відома в столиці, ми працюємо з 2001 року, маємо великий досвід в вирішенні суперечок у сімейних справах та бездоганну репутацію. Професійна команда, демократичні ціни на послуги, якісна допомога, максимальна увага та участь в захисті ваших інтересів досвідчених юристів - все це вам гарантовано. Просто зв’яжіться з нами!  


Записатись на консультацію