Телефонуйте адвокату з розлучень:

Якою може бути сума аліментів в Україні, що стягується на одну дитину?

Загальні положення про аліменти

Аліментами згідно законодавства називаються кошти, які щомісяця виплачуються одним з батьків на утримання своєї неповнолітньої або недієздатної дитини, якщо той проживає окремо від родини. Такий обов'язок чітко зазначений у Сімейному кодексі. Тобто, пояснюючи, що таке аліменти, можна сказати що це різновид правовідносин між батьками та дітьми, який закріплений законом і не має бути порушеним.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Законодавство передбачає, що проживаючий окремо батько (чи матір) повинен сплачувати кошти на покриття потреб, необхідних для росту та розвитку:

  • неповнолітньої дитини;
  • повнолітнього сина/доньки у випадку продовження навчання (обмеження – 23 роки);
  • дитини-інваліда (утримання може бути довічним або до зняття інвалідності);

Аліменти на одну дитину мають також включати покриття додаткових та незапланованих витрат, до потреби в яких призвели особливі події (тяжка хвороба, отримання каліцтв, тощо). Всі питання стосовно утримання, стягування відсотків аліментів в Україні, особливості нарахувань та обмежень – все це чітко регламентовано статтями Сімейного кодексу. Але найбільш цікавими для всіх (як платників, так і одержувачів) стає питання того, скільки аліментів на одну дитину можуть стягувати?  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Якою може бути сума щомісячних виплат на утримання дитини?

Сума аліментів – це найбільш делікатний та водночас спірний момент. Закон дозволяє батькам самостійно домовитися про те, яким чином кожен з них буде приймати участь у забезпеченні сина або доньки. І це може бути в грошовій і/або натуральній формі. Багато сучасних людей йдуть цивільним шляхом та укладають угоду про проживання та утримання неповнолітніх, в якій окремими пунктами прописують долю участі кожного, домовленості про суми аліментів та щомісячну дату їх виплати, гарантії, зобов’язання.

Якщо домовитися не вдалося, то все вирішить суд, керуючись нормами та положеннями законодавства. Сімейний кодекс зазначає, що сума аліментів в Україні на дитину повинна бути такою, яка забезпечить їй повноцінний та гармонійний розвиток. Для цього береться до уваги розрахунок прожиткового мінімуму, який потрібен на дитину відповідного віку.

При призначенні судом щомісячного розміру аліментів на одну дитину, обирається така частка доходу одного з батьків, яка не може бути нижчою, ніж 50 відсотків цього мінімуму (стаття 182 СК) і це гарантовано присуджується.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Прожитковий мінімум не є постійною величиною, він змінюється кожен рік (а можливо й декілька разів на рік). Наприклад:

1. Для дітей віком до 6 років:

- із 1 січня 2024 року - 1921 грн;

- із 1 липня - 2013 грн;

- із 1 грудня - 2100 грн.

2. Для дітей віком від 6 до 18 років:

- із 1 січня 2024 року - 2395 грн;

- із 1 липня - 2510 грн;

- із 1 грудня - 2618 грн.

Також розрахунок аліментів може робитися згідно рекомендованого мінімуму. Він може братися за основу у разі достатності для цього доходу аліментника. У 2024 році рекомендовані величини:

1. Для дітей віком до 6 років:

- із 1 січня 2024 року - 1921 грн;

- із 1 липня - 2013 грн;

- із 1 грудня - 2100 грн.

2. Для дітей віком від 6 до 18 років:

- із 1 січня 2024 року - 2395 грн;

- із 1 липня - 2510 грн;

- із 1 грудня - 2618 грн.

На питання, скільки платять аліменти в Україні – відповідь може бути різною: кількість людей, суми, термін. Все це знають фахівці і надають завжди індивідуальну відповідь.

Якою може бути сума щомісячних виплат на утримання дитини

Кожна ситуація розглядається судом окремо, враховуючи масу додаткових обставин, у тому числі платоспроможність аліментника. Від обов’язків ніхто не звільнюється, навіть якщо платник не працює. Суми виплат у всіх випадках різні.

Ще один момент, про який не можна забувати, це те, який відсоток аліментів на одну дитину встановлений в Україні. В статті 183 СК зазначено, що на одну дитину розмір щомісячних аліментних стягнень складає ¼ доходу платника, на двох - третя частина, а якщо неповнолітніх дітей 3 та більше – то до половини. Тобто розрахунок, якщо діток два-три, вже не йде на одного, а складає єдину долю, яку визначить суд, врахувавши додаткові обставини.

Особливе та важливе обмеження по аліментам на дитину в Україні стосується можливого максимуму. Навіть якщо дохід аліментника достатній, максимальна сума стягнення по рішенню суду не буде перевищувати 10 прожиткових мінімумів, які встановлені на дитину відповідного віку.

Що ще має значення при встановленні суми аліментних виплат?

В тому, як розраховуються аліменти в Україні та призначаються стягнення, є дуже багато нюансів. Звісно, дохід – це базовий показник, але для кінцевого рішення суду по призначенню виплат мають значення:

  • стан здоров'я дитини;
  • стан здоров'я аліментника;
  • особливості матеріального становища платника та наявність інших утриманців: неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, дружини/чоловіка);
  • інші обставини з істотним значенням.

Встановлені судом виплати можуть бути переглянуті на підставі відповідного позову. З цим допоможе юрист по сімейному праву.  


Записатись на консультацію