Телефонуйте адвокату з розлучень:

Аліменти на двох дітей і особливості нарахування виплат в Україні

Аліменти на дітей та вікові обмеження

Утримання своїх неповнолітніх дітей - це обов’язок, який покладений на всіх батьків законодавством України. Якщо хтось (батько чи матір) вирішує проживати окремо (розірвавши шлюб чи ні), то він все одно мусить приймати участь в вихованні та забезпеченні потреб сина чи доньки. Для цього, як зазначено в Сімейному кодексі, щомісячно сплачується визначена сума коштів, яка називається аліменти на дітей.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Утримувати дитину потрібно щонайменше до повноліття. Потім, якщо вона продовжує навчання та не може забезпечити себе самостійно, кінцевий строк щомісячних аліментних виплат продовжується до 23-річчя (якщо батьки в змозі це зробити). У випадку, коли аліменти виплачуються на дитину-інваліда, яка не здатна самостійно себе забезпечувати, вікових обмежень не існує.

Аліменти представляють собою частку доходу платника, якої повинно бути достатньо для забезпечення комфортного проживання та розвитку дитини. Величина частки визначається судом згідно статті 183 СК, якщо подружжя не можуть домовитися про суми утримання самостійно.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Особливості нарахування аліментних сум на двох дітей та законодавчі норми

В СК зазначено, що на одну дитину розмір щомісячних аліментних стягнень складає чверть доходу платника, а якщо мова йде про аліменти на двох дітей, то нарахування виплат може бути до однієї третини. Таким чином, не вірно вважати, що ¼ доходу нараховується на кожну спільну дитину подружжя, коли діток двоє – максимальна сума не буде перевищувати 33%.

Щомісячна сума утримання має покривати потреби дитини, необхідні для її розвитку, тому законом розрахований прожитковий мінімум, який потрібен для утримання дитини відповідного віку. Мінімально гарантований розмір виплат не може бути менше, ніж 50% від встановленого на поточний рік мінімуму на кожного (сина, доньку).

Частка доходу та розмір аліментів на двох дітей для кожного випадку встановлюється судом. Для цього той з батьків, з ким проживають неповнолітні, подає позов, в якому чітко зазначає позовні вимоги та аргументує їх посиланнями на законодавство. Тоді судом визначається єдина частка доходу, яка буде підлягати щомісячно для аліментних виплат на обох дітей до того моменту, поки старшому не виповниться 18 років (або при продовженні навчання – 23).  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Важливі моменти та обмеження:

  • мінімально гарантований розмір аліментів на 2 дітей в Україні не має бути менше, ніж 50% від встановленого на поточний рік прожиткового мінімуму на кожного;
  • судом може призначатися стягнення виплат на рівні рекомендованого мінімуму (якщо дохід платника це дозволяє), який теж затверджується законодавчими актами на кожен наступний рік окремо;
  • максимальна сума стягнення не має становити більше 10 прожиткових мінімумів, які встановлені на дитину відповідного віку (навіть якщо дохід платника це дозволяє).

Як вже зазначено, розмір виплат, якщо батьки не домовилися самостійно, визначається судом в єдиній частці і стягується з аліментника щомісячно, доки одна дитина не досягла повноліття. Після цього виплати продовжуються стягуватися на одну дитину і складають суму, яка залишилася після вирахування тієї рівної частки, що припадала до цього на старшу дитину. Кожен з батьків має право звернутися до суду з позовною заявою на оскарження аліментів та визначення нового їх розміру на утримання неповнолітнього.

Декілька особливостей: гарантовані та рекомендовані розміри

При призначенні розміру аліментів керуються гарантованими прожитковими мінімумами аліментних сум та рекомендованими, які встановлюються кожен рік із розрахунку на одну дитину. Дуже часто прожиткові мінімуми змінюються й протягом року. Наприклад, на 2024 рік встановлені такі гарантовані MIN:

1. Для дітей віком до 6 років:

- із 1 січня 2024 року - 1921 грн;

- із 1 липня - 2013 грн;

- із 1 грудня - 2100 грн.

2. Для дітей віком від 6 до 18 років:

- із 1 січня 2024 року - 2395 грн;

- із 1 липня - 2510 грн;

- із 1 грудня - 2618 грн.

Гарантовані – це ті суми, які при будь-яких обставинах будуть призначені судом. Також є рекомендовані Урядом розміри для нарахувань по аліментах, на які, при достатньому доході платника, може розраховувати той з батьків, який подає позов на стягнення аліментів.

Декілька особливостей гарантовані та рекомендовані розміри

Крім мінімумів, є максимальні обмеження, завжди вважаються інші обставини, наприклад, декілька утриманців, нюанси розрахунків аліментів на двох дітей від різних шлюбів в Україні, тощо.

Тому перед тим як складати позов на стягнення аліментів або при необхідності захистити себе від необґрунтованих нарахувань, краще звернутися за консультацією до юриста, який роз’яснить всі ваші права.  


Записатись на консультацію