Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розподіл квартири при розлученні

Нюанси розподілу квартири при розлученні та після нього

За статистикою, 50% шлюбів розпадається на перших трьох роках спільного життя.  Тому процедуру справедливого розділу нажитого майна корисно знати.
Квартиру фактично поділити навпіл неможливо.  Окремі входи і поділ площі допустимі в приватному секторі.  Тому під час розподілу квартир напрацьовані сценарії, яким слід приділити увагу.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Основи поділу майна при розлученні

Мирна угода у нотаріуса - не вихід для подружжя, які відчувають утиск власних прав під час розподілу майна.  Якщо сторони не доходять до спільного знаменника, тільки суд може задовольнити вимоги за умови правильно складеної заяви і аргументованих доказів.

Загальноприйнята законодавча практика зводиться до того, що загальне нажите майно ділиться 50/50. До спільної власності належить вся сукупність предметів, придбана в період спільного життя.  При цьому зовсім неважливо, за чиї доходи робилися покупки.  Доходи чоловіка і дружини вважаються спільними.  Навіть якщо на протязі багатьох років один з подружжя працював, а другий - займався домашнім господарством, не заробивши ні копійки.  Йому належить також частина власності.

До спільних об'єктів власності відносяться:
  •  нерухомість (квартира, будинок, дача, котедж, гараж);
  •  бізнес;
  •  техніка;
  •  транспортні засоби;
  •  депозити;
  •  гонорари та винагороди;
  •  земельні ділянки;
  •  акції.

До предметів особистого користування відносять елементи гардероба, особистої гігієни, музичні інструменти.

Крім поділу майна навпіл, існує багато сценаріїв, коли суд нівелює правило рівності подружжя. Щоб не помилитися і отримати законне майно, краще звертатися до сімейних адвокатів. Вони правильно оцінять ситуацію і складуть позовну заяву, щоб клієнт отримав законну частину нерухомості.

Крім поділу майна навпіл, існує багато сценаріїв, коли суд нівелює правило рівності подружжя. Щоб не помилитися і отримати законне майно, краще звертатися до сімейних адвокатів. Вони правильно оцінять ситуацію і складуть позовну заяву, щоб клієнт отримав законну частину нерухомості.

Тут слід згадати, що наявність спільних дітей не змінює пропорцію щодо поділу на користь сторони, з якою вони залишаються. При таких обставинах суд може наполягати залишити квартиру стороні з дітьми, але ніяк не порушити рівну пропорцію.  Діятиме умова, що другій стороні залишиться інше майно, рівне квартирі по вартості.

Тут також є тонкощі - якщо діти неповнолітні, сторона може просити збільшити частку нерухомості. Суд має право зменшити/збільшити долю отримуваного майна на користь сторони з малолітніми дітьми.


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповімо на всі ваші питання
+38(097) 321-14-56
або напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

запишіться на консультацію


Можливі сценарії розділу квартири, оформленої на одного з подружжя

Якщо квартира була придбана в шлюбі, вона підлягає розподілу.  Тут не враховується, хто з подружжя вклав грошей більше. Не береться до уваги те, на кого нерухомість була зареєстрована. Навіть, якщо власник один, квартиру треба буде поділити порівну.

Винятком з правила стають випадки, коли житло куплено:
  • до вступу в шлюб;
  • в шлюбі, але чоловік і жінка вже не проживали разом і були в стані припинення відносин;
  • за особисті гроші, виручені від продажу особистого майна (авто купленого до вступу в союз, успадкованого батьківського дому або дошлюбного бізнесу та ін.).

Коли відносини зіпсовані і стоїть питання про розподіл житла, позивач може написати заяву про накладення арешту на нерухомість.  Такий крок застереже від продажу квартири однією стороною без відома другої.

Судові варіанти виходу з квартирного спору

Варіант 1. Найчастіший результат справи - розділ квартири навпіл.  Таке рішення не влаштовує колишніх партнерів, які після розлучення не можуть проживати в одному приміщенні, оскільки свої метри ніяк не убезпечили.  Тоді суд приймає рішення про розподіл житла шляхом його продажу і розділу вирученої суми надвоє.

Варіант 2. Суд приймає рішення про передачу квартири одному з подружжя.  При цьому половину її вартості треба компенсувати колишньому партнеру.

Варіант 3. Квартира залишається одному з подружжя, другий - отримує інше майно, рівноцінне половині вартості квартири - авто, дачу, гараж, бізнес та ін.

Коли квартирою можна не ділитися

Квартира, в якій проживала родина, не завжди підлягає розподілу.  При розлученні нерухомість залишиться власнику, якщо:

  • вона була куплена до укладення шлюбу;
  • квартира була подарована родичами або успадкована, і на це є підтверджуючі документи.

 У цих сімейних справах є свої нюанси.  Навіть якщо квартира була власністю одного з подружжя, але за період спільного життя вона піддавалася ремонтам і її вартість набагато зросла внаслідок спільних фінансових вкладень, вона розглядається як спільне майно.

Терміни розділу нерухомості

Ділити нерухомість можна не тільки при розлученні, але і будучи в шлюбі і дуже довго після його розірвання.

Після розлучення одна зі сторін може спокійно користуватися спільною квартирою або будинком необмежений час.

Позов на розділ житла

Строк подачі позовної заяви обмежується 3 роками з моменту фіксації порушення прав співвласника.  Наприклад, через десятиліття один з подружжя хоче продати квартиру без відома другої половини.  Датою відрахування терміну вважається день, коли співвласник дізнався про незаконну спробу виручити гроші з загальної нерухомості.


адвокат з поділу майна
ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію

Для отроимання більш детальної інформації, запишіться на платну юридичну консультацію до адвоката з розподілу майна


Як розділити квартиру, куплену в кредит

При розлученні діляться не тільки майно, а й борги. Кредитні зобов'язання, взяті в шлюбі на покупку квартири, є спільними. Ділити тут потрібно не тільки нерухомість, а й обов'язок перед кредитором. Узята в кредит квартира або будинок ділиться виходячи з принципу рівності подружжя.  Тут події можуть розвиватися в залежності від сформованих ситуацій.

Варіант 1. Суд закріплює квартиру за одним з подружжя.  Той компенсує половину виплачених по іпотеці грошей другій стороні.  Практика показує, що кредитна нерухомість залишається особі, на чиє ім'я було оформлено договір з банком.

 Варіант 2. Якщо нерухомість була взята в кредит до укладення шлюбу і гроші виплачувалися під час спільного союзу, вона дістається одному із подружжя за умови передоручення кредитних зобов'язань і компенсації початкового внеску.

На результат судового розгляду впливає безліч нюансів.  Часом довести очевидне дуже складно.  Тому потрібно обережно проводити всі операції з нерухомості, щоб у випадку з розлученням не втрачати накопичень.

Принцип рівності подружжя при розлученні дуже крихкий, суд може переглянути умови на користь однієї зі сторін.  Щоб гарантувати собі половину майна, можна укладати шлюбний договір, який буде чітко прописувати частки кожного з колишнього подружжя.

Судові експерти радять ретельно вибирати сімейного адвоката, знання і досвід якого визначать позитивний результат ділення квартири.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію