Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як не платити заборгованість по аліментах

Несплата аліментів: у яких випадках це можливо?

Існують ситуації, коли людина в силу різних обставин не хоче або не може погасити заборгованість, що виникла по аліментах. Виклик державного виконавця з даного питання можна не викликати необхідну дію з повернення грошей, якщо є можливість скористатися наведеними нижче рекомендаціями. Всі варіанти розвитку подій розроблені в світлі останніх змін українського законодавства.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


1. Варіант ухилення від утримання дитини

 В судовому процесі можна довести, що ухилення від утримання не існувало. Наведені вами факти можуть вказувати на участь у виховному процесі та самостійному утриманні дитини. У цьому випадку не можна примусово вимагати стягнення аліментів.

Як доказати:

  • викликати в суд осіб, що підтверджують вашу участь у процесі виховання;
  • підтвердити факт недопущення спілкування між вами та дитиною, викликаний помстою з боку колишньої дружини;
  • документально підтвердити придбання товарів й продуктів дитині зі списку речей першої необхідності.

2. Тіньова діяльність

Робота приватним підприємцем з нульовим доходом зобов'язує платити аліменти в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму.

3. Превентивні заходи

 Мати дитини, наприклад, не має стабільного доходу, повторно вступила в шлюб або вийшла з декретної відпустки. Щоб уникнути сплати аліментів, можна випередити колишню дружину і самому подати заяву в опікунську раду для визначення місця проживання дитини. Тобто фактично дитину можуть забрати від матері. Така загроза може змусити відмовитися її від стягнення аліментів. В судовому засіданні можна наполягати, що непрацююча людина не може витрачати аліменти тільки на дитину. Частина грошей все одно піде на життєві цілі колишньої дружини, а це порушення цільового використання коштів.

4. Стати жертвою обставин

Не секрет, що рівень корупції в нашій країні зашкалює. В принципі можна дістати необхідний документ за хабар. За Законом України від сплати аліментів звільняються:

  • особи з інвалідністю 1-2 груп, з доходом нижче прожиткового мінімуму;
  • людина, що знаходиться в стані безпорадності після наслідків хвороби або форс-мажорних обставин.

5. Виконавчий лист не бачив

Стягнення аліментів починається з отримання виконавчого листа. Якщо людина не отримала даний документ або може довести, що з поважних причин не бачила виконавчий лист, з'являється можливість не сплачувати заборгованістю Важливим фактором стає створення надійної поважної причини.

6. Сумнів в батьківстві

На судовому засіданні можна стверджувати, що ви не є біологічним батьком дитини, і отже, не зобов'язані її утримувати. Проведення генетичної експертизи вимагає багато часу. За цей час можна встигнути зібрати необхідну суму. А раптом виявляється, що дитина дійсно не ваш?

Необхідно зробити певні дії:

  • оскаржити факт батьківства в судовому порядку;
  • вимагати скасування стягнення аліментів;
  • виключити запис про батьківство зі свідоцтва про народження.

7. Вступити до університету

Факт перебування в стінах вищого навчального закладу батька служить основою призначення аліментів нижче мінімально допустимого рівня. Тому можна сміливо подавати документи до ВНЗ.

8. Мати – марнотрат

Якщо зможете провести самостійне розслідування й підтвердити, що колишня дружина витрачає частину грошей на себе – це призведе до різкого зменшення коштів, одержуваних матір'ю. Можна домогтися варіанту, коли половина всіх аліментів будуть направлятися на рахунок дитини, до якого мати не буде мати відношення.

9. Повторний шлюб колишньої дружини

Якщо розлучення сталось під час перебування матері в декретній відпустці, то колишній чоловік зобов'язаний, крім утримання дитини, підтримувати матеріально і його мати. Скасувати утримання матері, а значить, й зменшити аліменти можливо в трьох випадках:

  • закінчилась декретна відпустка;
  • мати вийшла на офіційну роботу;
  • вступила в повторний шлюб.

Ви повинні утримувати, в даному випадку тільки свою дитину. Утримання дружини лягає на плечі нового чоловіка.

10. Відсутність мами

Коли протягом місяця дитина проживає з батьком, а мама відсутня без поважної причини, можна звернутися в органи опіки. Там слід встановити факт спільного проживання дитини та батька. Потім слідує звернення до суду про визначення місця проживання дитини та скасування виплати аліментів. До речі, тепер можна вимагати аліменти з дружини на допомогу в утриманні дитини.

11. Дохід дитини

У суді можна довести, що дитина має власний дохід, що забезпечує його існування. При цьому важливо, щоб даний дохід перевищував ваші власні фінансові можливості. Доходом дитини вважається:

  • орендна плата з житла, що належить згідно із законом виключно дитині;
  • отримання відсотків від депозиту в банку;
  • самостійний заробіток.

Застосувати кожен варіант можна виходячи тільки з конкретних обставин, в якій знаходяться члени колишньої сім'ї.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката по аліментах ви можете тут

Скільки коштує стягнення аліментів


Записатись на консультацію