Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розлучення через РАЦС: перелік документів

Які документи потрібні для розлучення через РАЦС (Україна)

У тому випадку, якщо в силу будь-яких причин виникла необхідність розірвати шлюб, знадобиться зібрати пакет документів на розлучення. Залежно від того, чи будуть подружжя розривати шлюб через суд або РАЦС, перелік документів буде змінюватися. У будь-якому випадку не обійтися без паспортів та свідоцтва про укладення шлюбу. Законодавством України передбачено два способи розлучення, а саме:

  1. Ініційований одним з подружжя. В цьому випадку, один із подружжя може або не        знати про наміри партнера, або не бажати зруйнувати шлюбний союз.
  2. За згодою обох сторін. В даному випадку, рішення приймається спільно.

Але не зважаючи на те, який саме варіант є найближчим до вашої ситуації, розглядатися будуть і індивідуальні умови в тому числі.

Через РАЦС законодавством дозволена процедура розлучення, якщо дотримано нижчевикладені умови:
  • рішення про розлучення було прийнято подружжям спільно, після досягнення домовленостей;
  • в родині немає неповнолітніх дітей;
  • дружина не вагітна;
  • визнання в установленому законом порядку недієздатності одного з подружжя;
  • якщо чоловік вважається зниклим безслідно.

Якщо все в порядку і немає умов, що зобов'язують вас звертатися до суду, тоді слід підготувати список документів, який знадобиться в РАЦСі. Він представлений у вигляді паспорта і свідоцтва про шлюб. У разі визнання чоловіка або дружини недієздатним або безвісно відсутнім, до заяви, паспорту та свідоцтва про шлюб слід додати копію документа, що підтверджує цей факт. В такому випадку заява на розлучення оформляється одноосібно будь-ким із подружжя. Намір про розлучення підтверджується заповненням документа у встановленій формі.

Терміни розірвання шлюбу через РАЦС в Україні

Для прийняття остаточного і зваженого рішення про можливість прийти до компромісу, передбачений термін 1 місяць. Цей період часу відведено подружжю для надання можливості відкликати заяву. Відповідні норми регулюються ч.2 ст.106 СК України. Через місяць, подружжю слід повторно звернутися в РАЦС, щоб спільно підтвердити намір. Результатом цього рішення буде офіційне припинення шлюбу, про що видається свідоцтво. У тому випадку, якщо один з подружжя протягом відведеного місяця все ж вирішить відкликати свою заяву на розлучення, він має право зробити це. В такому випадку наступна інстанція для звернення — суд.

Якщо в призначену дату в одного з подружжя (або відразу в обох) немає можливості з'явитися до РАЦСу для підтвердження намірів про розлучення, передбачений порядок перенесення дати повторного звернення. При цьому причина для неявки повинна бути поважною.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію