Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розлучення через РАЦС: перелік документів

Які документи потрібні для розлучення через РАЦС (Україна)

У тому випадку, якщо в силу будь-яких причин виникла необхідність розірвати шлюб, знадобиться зібрати пакет документів на розлучення. Залежно від того, чи будуть подружжя розривати шлюб через суд або РАЦС, перелік документів буде змінюватися.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


У будь-якому випадку не обійтися без паспортів та свідоцтва про укладення шлюбу. Законодавством України передбачено два способи розлучення, а саме:

  1. Ініційований одним з подружжя. В цьому випадку, один із подружжя може або не        знати про наміри партнера, або не бажати зруйнувати шлюбний союз.
  2. За згодою обох сторін. В даному випадку, рішення приймається спільно.

Але не зважаючи на те, який саме варіант є найближчим до вашої ситуації, розглядатися будуть і індивідуальні умови в тому числі.

Через РАЦС законодавством дозволена процедура розлучення, якщо дотримано нижчевикладені умови:
  • рішення про розлучення було прийнято подружжям спільно, після досягнення домовленостей;
  • в родині немає неповнолітніх дітей;
  • дружина не вагітна;
  • визнання в установленому законом порядку недієздатності одного з подружжя;
  • якщо чоловік вважається зниклим безслідно.

Якщо все в порядку і немає умов, що зобов'язують вас звертатися до суду, тоді слід підготувати список документів, який знадобиться в РАЦСі. Він представлений у вигляді паспорта і свідоцтва про шлюб. У разі визнання чоловіка або дружини недієздатним або безвісно відсутнім, до заяви, паспорту та свідоцтва про шлюб слід додати копію документа, що підтверджує цей факт. В такому випадку заява на розлучення оформляється одноосібно будь-ким із подружжя. Намір про розлучення підтверджується заповненням документа у встановленій формі.

Терміни розірвання шлюбу через РАЦС в Україні

Для прийняття остаточного і зваженого рішення про можливість прийти до компромісу, передбачений термін 1 місяць. Цей період часу відведено подружжю для надання можливості відкликати заяву. Відповідні норми регулюються ч.2 ст.106 СК України. Через місяць, подружжю слід повторно звернутися в РАЦС, щоб спільно підтвердити намір. Результатом цього рішення буде офіційне припинення шлюбу, про що видається свідоцтво. У тому випадку, якщо один з подружжя протягом відведеного місяця все ж вирішить відкликати свою заяву на розлучення, він має право зробити це. В такому випадку наступна інстанція для звернення — суд.

Якщо в призначену дату в одного з подружжя (або відразу в обох) немає можливості з'явитися до РАЦСу для підтвердження намірів про розлучення, передбачений порядок перенесення дати повторного звернення. При цьому причина для неявки повинна бути поважною.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію