надёжная защита ребёнка от простуды в нашем клубе здоровья

Припинення виплати аліментів на дитину: важливі підстави

Що може послужити підставою для припинення виплати аліментів?

Згідно із законодавством України визначено підстави, за якими припиняється процес сплати аліментних виплат на утримання дитини. До них відносяться:

  • закінчився термін дії укладеного договору між обома батьками з питань стягнення аліментів;
  • дитина досягла віку 18 років (став повнолітнім) - виплати припиняються автоматично. При наявності інших підстав один із батьків, який проживає на одній території з дитиною, може звернутися в судову інстанцію з позовом в продовженні аліментних виплат;
  • в разі проходження навчання дитиною, якій вже виповнилося 18 років, термін сплати аліментів продовжується до 23 років;
  • згідно статті 188 Сімейного кодексу України аліментні виплати припиняються, якщо дитина має дохід, що перевищує доходи обох батьків, і при цьому повністю задовольняє всі необхідні потреби;
  • згідно статті 190 Сімейного кодексу України аліментні виплати припиняються, якщо було отримано право власності на нерухомість.

Перераховані перші три пункти передбачають автоматичне припинення сплати аліментів. Наступні підстави виконуються тільки за рішенням суду або інших інстанцій.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Припинення аліментних виплат на підставі рішення суду

Згідно зі статтею 188 Сімейного кодексу України батьки звільняються від обов'язку матеріально утримувати свою дитину в разі, якщо його дохід перевищує заробіток кожного з них. Припинення виплати аліментів на підставі цієї статті відбувається тільки за рішенням суду. Для цього потрібно:

  • зібрати пакет необхідних документів, які підтверджують факт високого заробітку дитини (офіційний дохід) в порівнянні з матеріальним становищем батьків;
  • подати заяву-позов в судову інстанцію, в якій представлене прохання про звільнення утримання дитини.

Вивчивши представлені матеріали, суд приймає рішення про припинення виплати аліментів з боку платника. Стягнення виплат зупиняється відразу, як тільки суд винесе рішення.

Якщо дитина вже перестала мати власний дохід або його розмір істотно зменшився, зацікавлений один із батьків може подати відповідний позов до суду з заявою в продовженні виплат аліментів.

Передача нерухомого майна в рахунок виплати аліментів

Згідно зі статтею 190 Сімейного кодексу України виплата аліментів припиняється в разі отримання дитиною права власності на нерухомість. На основі вищезгаданого закону батьки дитини можуть укласти спеціальний договір, в якому зазначено, що аліменти припиняються виплачуватися на основі отримання дитиною права володіння на нерухоме майно. Підписання договору відбувається зі схвалення органу піклування та опіки.

Оформити такий документ можливо в разі виконання наступних умов:

  • орган піклування та опіки не має претензій на реєстрацію подібного документа;
  • нерухомість, що передається дитині згідно з договором в рахунок аліментних виплат, повинна знаходитися в офіційному володінні платника.

Договір складається у письмовій формі із завіренням у нотаріуса. У разі виповнення дитині 14 років, вона може брати участь у процесі підписання такого документа.

Договір набуває чинності з моменту офіційної реєстрації в державному реєстрі. Відразу після цього припиняються аліментні виплати і дитина набуває право власності на нерухомість.

Незважаючи на те, що аліментні виплати не стягуються, платник продовжує допомагати у витратах додаткового характеру, які виникають в період дорослішання дитини.

Той з батьків, на чиїй території проживає дитина, після укладення договору зобов'язується самостійно забезпечувати дитину.

Законодавство України передбачає деякі нюанси, які орієнтовані на захист інтересів дитини. А саме:

  • отримане майно бути не може брати участь в процесі стягнення;
  • нерухомість не може бути продана до моменту досягнення дитиною 18-річного віку (якщо немає дозволу на таку операцію з боку органу піклування та опіки)
  • нерухомість не бере участі в процесі розподілу спільно нажитого в шлюбі майна.

Умовою розірвання відповідного документа вважається той випадок, якщо батько, спільно проживає з дитиною, але не виконує всі обов'язки по його догляду та утримання. Для цього відчужувачу необхідно подати відповідний позов до суду.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит