Телефонуйте адвокату з розлучень:

Стягнення аліментів: що допоможе і які методи використовувати?

Як змусити платити аліменти: ефективні методи в боротьбі з неплатником

Однією з частих проблем після розлучення стає виплата аліментів. А саме ухилення від виплачування допомоги на утримання дитини. Як вирішити цю проблему, розглянемо далі.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Адвокат по аліментах

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Основними способами варто назвати наступні:
 1. Якщо ви вперше вирішили стягнути аліменти з батька (матері), який вже тривалий час ухиляється від виплати, то слід спочатку звернутися до суду з відповідною заявою-позовом. Незважаючи на те, що рішення судової інстанції - дуже важливий етап для процесу стягнення, але не вважається останнім.
 2. Якщо рішення про стягнення у вас вже є на руках, але виплата аліментів так і не відбувається, тоді варто детальніше розібратися, чому не виконується рішення суду. Ситуації можуть бути наступні:
 • Переконатися, що в рішенні суду або виконавчому листі немає помилок. Якщо така є, слід звернутися в судову інстанцію для її виправлення.
 • Переконатися, що у вашій справі було відкрито провадження виконавчої служби. Для цього слід звернутися за роз'ясненням до відповідного органу. Як правило, виконавча служба має тисячі різних справ. Тому через велику завантаженість можливо тривале виконання саме вашого позову. Однак, якщо є сумніви про недобросовісну роботу служби, то варто звернутися зі скаргою до керівництва. Якщо і такі методи не допомагають, тоді варто знову звернутися до суду, де було винесено рішення.
 • Якщо виконавча служба займається стягненням, але виплата аліментів так і не відбувається, тоді варто розібратися з причинами - чому платник не сплачує гроші на дитину.

Які методи можна використовувати, щоб змусити платити чоловіка аліменти - розглянемо далі.

 Як правильно вирішити проблему несплати аліментів

Кожен повинен розуміти, що аліменти стягуються безпосередньо з доходів платника. У разі, якщо платник володіє нерегулярним доходом, неофіційно влаштований на роботі або просто приховує власний заробіток, то виконавча служба не може повноцінно стягнути заборгованість. Згідно з Законодавством України, якщо платник аліментів не володіє достатньою сумою для погашення боргу, то процедура стягнення проводиться безпосередньо накладенням арешту на його майно і примусовою реалізацією.

Якщо платник не має ніякого майна, то вплинути на ситуацію стягнення можете тільки ви. Для цього можна зробити наступні заходи:
 • Притягнення до кримінальної відповідальності. Згідно з Кримінальним кодексом України злісне ухилення від сплати аліментів має наслідок у вигляді кримінального покарання.
 • Притягнення до адміністративної відповідальності. Якщо накопичилася заборгованість по аліментах більше 6 місяців, злісних неплатників можна залучити до покарання у вигляді громадських робіт. Оплата цих робіт йде на погашення наявного боргу. У разі відмови платника від виконання корисних робіт, можливий арешт до 15 днів.
 • Притягнення до цивільно-правової відповідальності. Якщо по аліментах накопичився борг, то можна нарахувати пеню на цю суму і стягнути через суд.

Як показує практика, найчастіше злісні неплатники аліментів більше бояться цивільно-правової відповідальності, ніж кримінальної. Оскільки все життя приховувати свої доходи неможливо, а наростаюча сума нікуди не дінеться. І платити все ж доведеться.

До того ж, якщо є заборгованість, платник позбавляється наступних прав:
 • право виїзду за територію України;
 • право на керування транспортним засобом;
 • право на користування вогнепальною, пневматичною, мисливською зброєю.

Якщо ви не знаєте, яким методом найкраще скористатися, то варто звернутися за допомогою до професійного юриста по сімейних справах. У цьому питанні він може підказати вам рішення як точно змусити чоловіка платити аліменти.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката по аліментах ви можете тут

Скільки коштує стягнення аліментів


Записатись на консультацію