Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як правильно платити аліменти: що потрібно знати

Оплата аліментів в 2024 році: вся необхідна інформація

Першим неспокоєм батьків, які розлучилися, є виплата аліментів на утримання дитини. Оскільки законодавство України посилює покарання в разі несплати аліментної допомоги, платники прагнуть здійснювати виплату без затримок і збоїв.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Адвокат по аліментах

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Порядок проведення оплати засобів по догляду за дитиною залежить від способу домовленості. Це може бути:

  • добровільні виплати за мирною угодою батьків;
  • перерахування аліментів за договором;
  • сплата згідно з рішенням суду.

Кожен спосіб передбачає свої форми і порядок дій. Як відбувається оплата за кожним видом і які тонкощі потрібно знати кожному - далі в статті.

Добровільне перерахування аліментів

Якщо батьки після розлучення прийшли до мирного вирішення сплати аліментів, обопільно з'ясували суму і спосіб перерахування, то це добровільні виплати. Подружжя визначають той спосіб оплати, який буде зручний кожному. Це може бути:

  • готівковий розрахунок;
  • безготівковій розрахунок;
  • поштовий переказ або переклад за допомогою спеціальний фірм (Western Union і ін.).

Платнику слід пам'ятати, що в разі добровільних виплат необхідно зберігати письмове підтвердження про те, що сталася сплата аліментів. Це служить захистом в тому випадку, якщо партнер (з яким проживає дитина) вирішить стягнути аліменти за минулий період. З підтверджуючими документами довести в суді, що виплати відбувалися щомісяця без затримок, не складе труднощів. Якщо ви оплачуєте готівкою при зустрічі, вимагайте письмову розписку про отримання коштів. У ній повинна бути вказана інформація про те, що отримані аліменти в такому-то розмірі за певний період. У разі безготівкового розрахунку зберігайте квитанцію з кожної процедури, де вказані ПІБ відправника, ПІБ одержувача, призначення платежу (вказувати інформацію, що виплачуються аліменти із зазначенням необхідного періоду і ПІБ дитини) і дата проведення операції. Переказ можна здійснювати за допомогою будь-якого банку. Оплату можна робити на розрахунковий рахунок дитини або іншого з батьків. У разі поштового переказу здійснюйте операцію з повідомленням про отримання коштів.

Сплата аліментів за договором

Сімейний кодекс України передбачає можливість сплати аліментів згідно із договором. Обопільно підписаний і нотаріально завірений договір дає можливість батькам добровільно врегулювати питання сплати аліментів. У документі вказано порядок проведення оплати, форма, способи і терміни виплати аліментних платежів. Всі пункти договору підлягають обов'язковому виконанню обох сторін. Форма виплат може бути:

  • Готівкова. Такий спосіб передбачає передачу коштів із рук в руки. Для підтвердження факту здійснення виплати повинна бути складена письмова розписка, в якій фіксується сума, призначення коштів (аліменти за договором за певний період).
  • Безготівкова. Гроші перераховуються за допомогою будь-якого банку на рахунок дитини або матері/батька, з ким проживає неповнолітній. Підтвердженням служить квитанція, де вказані ПІБ одержувача та відправника, призначення платежу і дата.

Щоб виключити можливі конфлікти, документи письмового підтвердження повинні бути правильно оформлені.

Виплата аліментів згідно з рішенням суду

Після розлучення через суд перерахування аліментів контролюється за допомогою виконавчої служби. Самостійно платник перекази не робить. Виплата відбувається відразу з заробітку платника з місця роботи. Відповідальність за правильність платежу несе особа, яка відповідає за виплату зарплати. У разі виникнення конфліктних ситуацій, платник може звернутися в бухгалтерію і зажадати відповідні довідки про перерахування аліментів з його доходу.

Мінімально гарантований розмір аліментів в 2024 році
МІНІМАЛЬНО ГАРАНТОВАНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ В 2022 РОЦІ

МІНІМАЛЬНО ГАРАНТОВАНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ В 2024 РОЦІ

Як виплачуються аліменти в разі втрати роботи

Якщо після рішення суду, платник стає безробітним, то виплати все одно тривають. В цьому випадку тому, хто виплачує аліменти, необхідно стати на біржу праці. Перерахування будуть відбувається з допомоги, що виплачується у зв'язку з втратою роботи.

Як зменшити розмір аліментних виплат

Виникають ситуації, коли у платника відбувається зміни матеріального становища. Це може статися в разі погіршення стану здоров'я, в разі народження другої дитини і т.д. У цій ситуації законодавство України передбачає можливість зменшення розміру аліментів. Для цього платнику потрібно зібрати повний пакет документів, що підтверджують ситуацію, і подати заяву в судову інстанцію. За рішенням суду розмір аліментів може бути зменшений на певний термін.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката по аліментах ви можете тут

Скільки коштує стягнення аліментів


Записатись на консультацію