Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розділ квартири при розлученні: які нюанси існують

Відомості, які знати необхідно при розподілі квартири під час розлучення

Багато молодят після вступу в шлюб купують власне житло. Як показує практика, половина офіційних шлюбів розпадається. І тут з'являється одна дуже важлива проблема - розділ майна.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Існує помилкова думка, що на кого офіційно оформлена квартира, той і є її власником після розлучення. Однак по Законодавству України це не так. Розглянемо докладніше, за яких умов квартира ділиться навпіл між подружжям, а при яких - ні.

Квартира, яка в разі розлучення ділиться між подружжям

Перш ніж заглиблюватися в це питання, варто відразу зазначити, що всі ситуації можуть бути спірними. Поділ майна дуже копіткий процес, оскільки придбання нерухомості відбувається в різній варіації.

Квартира, куплена в шлюбі, розділяється навпіл в рівних частках між подружжям. Якщо вона куплена на кошти подружжя, то нерухомість вважається спільно нажитим майном. При цьому незалежно, хто є офіційний власник квартири за документами.

Розділяється і спільне житло, куплене в кредит. При цьому виплати також здійснюють обоє з подружжя, оскільки брали обопільні обов'язки по погашенню боргу.

Яка квартира не ділиться між подружжям після розлучення?

Навіть якщо нерухомість була куплена в шлюбі, не завжди вона підвладна поділу між подружжям.

Це пояснюється наступними причинами.
  • Квартира куплена на особисті кошти одного з подружжя. Наприклад, чоловік продав свою власну нерухомість до шлюбу. Слідом на ці гроші придбав нове житло, але в уже знаходячись в шлюбі. У цьому випадку вважається, що куплена квартира є особистою власністю чоловіка. І дружина ніяку частку при розлученні не отримує.
  • Квартира, передана у спадок або за договором дарування. В цьому випадку нерухомість є особистою власністю, на кого оформлені документи спадщини / дарування. Другий чоловік не має право претендувати на цю квартиру в разі розлучення.
  • Квартира, куплена до шлюбу. Якщо один з подружжя придбав квартиру перед вступом у шлюб, то вона вважається приватною власністю і поділу не підлягає.
  • Квартира куплена в шлюбі, але в період роздільного проживання подружжя. Наприклад, подружжя не встигли офіційно оформити розлучення і роз'їхалися. Один з них купує квартиру. У цьому випадку другий не має право претендувати на куплену нерухомість. Важливо, щоб в суді були підтверджуючі документи, що на момент покупки майна подружжя жило окремо.

Це перераховані основні суперечки, що виникають в процесі розподілу квартири при розлученні. У будь-якому випадку, якщо подружжя не може обопільно вирішити питання розділу майна, то суд, враховуючи всі наявні документи і факти, приймає правильне рішення згідно із Законодавством України.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію