Телефонуйте адвокату з розлучень:

Поділ бізнесу при розлученні подружжя

Критерії визначення майна, придбаного в шлюбі

Дія сімейного законодавства в частині розподілу бізнесу при розлученні подружжя базується на презумпції загальної, разом нажитої власності. Виняток становить лише та його частина, яка з цивільного обороту виключається. Більшість судів, вирішуючи питання про розподіл бізнесу, ґрунтуються на цьому положенні.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


У судовій практиці існує позиція, яка вказує на можливі варіанти визначення переліку майна, що підпадає під поняття «спільно нажите». Як правило, враховуються три оціночних фактори:

  • часовий інтервал повинен збігатися з періодом офіційно укладеного шлюбу;
  • походження власності подружжя;
  • для яких цілей купувалося та як використовувалося.

Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


В умовах різноманітності обставин розлучення, специфічності бізнес-структур, які підпадають під поділ, та багатьох нюансів, які супроводжують такі процеси, допомога юриста може виявитися вирішальною і своєчасною в ухваленні рішення судом.

Як і який бізнес поділяється при розлученні

Щоб отримати уявлення про те, що з нажитої подружжям власності і яким чином має бути поділене при розірванні шлюбу, розглянемо:

  • поділ акцій акціонерного товариства;
  • розподіл частки в статутному капіталі ТОВ;
  • поділ майна ФОП.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


  1. Акції. Згідно ст. 177 ГК України цей вид цінних паперів визнано об'єктом цивільних прав, поряд з речами, грошовими цінностями, іншими матеріальними і нематеріальними благами. У законодавстві, що регулює оборот акцій, закріплена неподільність цінного паперу, але ось пакет з акцій, придбаних в шлюбі, може й повинен бути поділений між подружжям під час розподілу. В той же час необхідно врахувати:
  • вартість пакета;
  • участь подружжя у розподілі прибутку та управлінні АТ;
  • зміну статусу власників акцій після поділу.
  1. Частка в статутному капіталі бізнес-структури. При правильному застосуванні судової практики внесок одного з подружжя в ТОВ переходить у власність бізнес-структури, але другий має зобов'язуюче право, що полягає у вимозі виплати 50% самого внеску та отриманих на нього доходів. Тому, при формулюванні позовних вимог в частині поділу частки в статутному капіталі ТОВ, мова йде не про розподіл її в рівних частках, а про компенсацію половини вкладених коштів. Однак, оскільки частка в статутному капіталі може переходити у спадок, існує трактування, згідно з яким вона може бути поділена подружжям як спільне майно.
  2. Майно ФОП. Цей вид власності реєструється виключно на фізичну особу та відповідно до постанови ВСУ від 21.12.2007 р. за № 11, не підпадає під визначення «спільна власність подружжя». Відповідно, чоловік чи жінка може розраховувати тільки на частину прибутку, отриманої від цього бізнесу.

Юрист - найкращий помічник при розлученні

Слід зазначити неоднозначність судової практики, оскільки деякі суди відступали від положень, зазначених в постанові Верховного суду. У 2012 році КСУ це трактування роз'яснене на користь прийняття рішень, які визнають майно ПП об'єктом спільної власності подружжя. Підсумовуючи

Процес розлучення, що супроводжуваний поділом майна - складна процедура, що має безліч тонкощів.

Проблемою може стати перелік майна і доказова база, яка свідчить про володіння подружжям тією чи іншою власністю, що підлягає поділу. На жаль, при конфліктному розірванні шлюбу існує ризик втрати можливості зберегти бізнес. У таких випадках бажано скористатися послугами кваліфікованого юриста з розлучень.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію