Телефонуйте адвокату з розлучень:

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину

Заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину

Згідно з Сімейним кодексом України шлюб, в якому є неповнолітні діти, може бути розірваним тільки по рішенню суду за позовом, спільно поданим подружжям або одним із них. Цей законодавчий акт чітко відзначає всі вимоги до процедури припинення шлюбних відносин (див. главу 11). Однак не слід забувати, що є сімейні пари, які розлучаються на умовах повної згоди та всі питання щодо утримання дітей вирішують мирно, злагоджено, без претензій.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


І також є пари, які не можуть дійти згоди. Тому у цих випадках зміст позовної заяви та процедура підготовки пакету документів для суду буде дещо відрізнятися. Слід роздивитися обидві ситуації окремо.

Оформлення та подача позову про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, якщо сторони не дійшли згоди про утримання дітей

Будь-яке судове провадження можливо на підставі позовної заяви від позивача та лише за умови її прийняття. Для цього необхідно правильно скласти та оформити позов, тому що помилки та невідповідність документу нормативним вимогам може стати поводом для відмови відкриття справи. Саме тому краще доручити складання заяви досвідченому адвокату.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Позовна заява складається українською мовою, оформлюється письмово у трьох примірниках (для суду, позивача та відповідача). Текст повинен бути чітким, лаконічним, конкретно по суті, без складних фразеологічних зворотів, образ у адресу відповідача, тощо. Позивач у ній викладає лише свої вимоги щодо спору та наводить їхнє обґрунтування, а також обов’язково посилаючись на статті та норми законодавчих актів.

Оформлення та подача позову про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Щодо оформлення документу, то він повинен містити ряд необхідних реквізитів і даних, серед яких:

  • найменування суду, до якого подається позов;
  • інформація про учасників справи – позивача, відповідача, третьої особи (органу опіки) − їх П.І.Б., місце проживання, індекс, номери засобів зв’язку;
  • назва документу;
  • опис ситуації та зміст позовних вимог стосовно захисту інтересів неповнолітніх дітей, а також наведення обставин, якими позивач обґрунтовує свою позицію та раціональність прийняття рішення про розрив шлюбу;
  • додаткова, важлива для суду інформація (тут можна описати дії, які були зроблені позивачем для збереження шлюбу, досудового врегулювання розбіжностей та питань по утриманню дітей після розлучення, тощо);
  • окремий пункт стосовно фінансів (тут слід зазначити орієнтовний розрахунок суми щомісячного аліментного забезпечення дитини, обґрунтувати його, а також вказати розмір судових витрат, які поніс позивач та бажає, щоб вони були компенсовані відповідачем);
  • перелік додатків до заяви;
  • дата, підпис.

При подачі позовної заяви прикладається квитанція про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом. В самому тексті обов’язково мають бути посилання на чинне законодавство, якими керувався позивач. Додатково, окрім квитанції, до позову додаються:

  • копія паспорта позивача;
  • копія св-ва про народження дитини;
  • оригінал св-ва про шлюб;
  • інші документи, які можуть вплинути на рішення (наприклад, пакет копій документів на житло в якості підтвердження надання дитині належних умов для проживання, тощо).

Заява може подаватися до суду як за місцем проживання позивача, так і відповідача, але важливо оформити документ згідно з всіма вимогами до ділової документації.

Оформлення та подача позову про розірвання шлюбу якщо сторони дійшли згоди стосовно утримання дітей

Оформлення та подача позову про розірвання шлюбу якщо сторони дійшли згоди стосовно утримання дітей

Згідно з ст.109 Сімейного кодексу України, подружжя має право на подачу позову за спільним рішенням та разом з договором, у якому описано, з ким із батьків залишаються діти та як у фінансовому забезпеченні їх потреб буде брати участь той із батьків, який надалі проживатиме окремо.

В письмовому договорі краще прописати всі моменти, як стосовно сум і періодичності виплат, так і особливості (наприклад, якщо проживаючий окремо батько буде забирати дітей на період літніх канікул або відпустки на своє повне забезпечення).

Договір складається до подачі позовної заяви до суду, має бути письмовим та нотаріально посвідченим (тоді у разі невиконання стягнення виконуються примусово на підставі виконавчого напису, зробленого нотаріусом).  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Далі складається позовна заява згідно з описаними вище умовами, але вона тільки про розірванні шлюбу, розподіл майна. Що ж до аліментного забезпечення, то можна просто зазначити про досягнуті мирні згоди, прописані у окремому договорі або у тому, який стосується визначення місця проживання дитини.

Якщо заява відповідає дійсній волі обох (чоловіка і дружини), правильно складена та оформлена, містить необхідні дані, суд прийме рішення про розірвання шлюбу. Але для цього вам краще звернутися за допомогою досвідченого юриста, який допоможе скласти стовідсотково виграшний позов, захищаючий ваші інтереси.  


Записатись на консультацію