Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як подати на розподіл майна після розлучення?

Розподіл майна після розлучення

На сьогоднішній день в Україні щорічно реєструється понад 340 тисяч шлюбів, однак кількість розлучень складає майже 50 відсотків від цієї кількості. І якщо розлучення пари, що прожила спільно менше року – процес достатньо легкий (в юридичному сенсі), то в інших випадках виникають труднощі.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


І якщо питання догляду дітей зазвичай вирішується батьками за згодою, та і законодавчо все більш зрозуміло, то матеріальні моменти здебільшого викликають спори навіть після фактичного розлучення.

Розподіл майна після розлучення: що потрібно знати?

По-перше, слід розуміти, що поділ стосується виключно спільно набутого (подільного) майна. Це процес обов’язковий і надає можливість кожному з подружжя отримати справедливу частку відповідно до своїх інтересів. На відміну від англо-американського підходу, у нашій системі причина розлучення не відіграє настільки великої ролі.

Головне – це чітко знати, яка сама частка майна має належати вам, а також на які об’єкти не може претендувати ваш колишній партнер. В іншому випадку є ризик з рештою залишитися з меншими правами, які вже буде неможливо відновити.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Стаття 69 Сімейного кодексу України встановлює, що розділу між подружжям підлягає лише спільно набуте майно, тобто таке, що надійшло до спільної власності подружжя після реєстрації шлюбу.

При цьому не має значення, на кого саме таке майно «зареєстровано», як кажуть у суспільстві, а також хто вклав більше коштів, за виключенням передбачених законом випадків, коли це впливає на статус такого майна.

Хоча СК не передбачає вичерпного переліку об’єктів, що можуть підлягати розділу, судова практика за більш як 20 років окреслила приблизне коло таких речей. До них відносяться за загальним правилом:

  • всі види житла, земельні ділянки та насадження на них;
  • гроші, цінні папери, банківські вклади, а також документи щодо зобов’язань;
  • засоби виробництва, робочий скот, всі види транспорту;
  • паї, отримані за період шлюбу у різних видах кооперативів для ведення спільного господарства або зберігання спільної власності (гаражі);
  • різні види страхових відшкодувань, отриманих за час спільного проживання;
  • речі професійного (музичні інструменти) або побутового (техніка для дому) призначення;
  • рідкісні книжки, картини, коштовні речі та інше.

 


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

На всі подібні об’єкти може бути звернута претензія обох сторін. Звісно, виключення складають випадки попереднього укладення шлюбного договору, яким передбачається неможливість розподілу певних об’єктів або майна в цілому.

Майно, що не підлягає поділу

Вочевидь, законодавством передбачені також об’єкти, що не можуть бути розділені та не підлягають претензіям іншого з подружжя в будь-якому випадку. Окрім речей, виключених з цивільного обороту (адже вони знаходяться за рамками правового регулювання), до таких об’єктів відносяться:

Майно, що не підлягає поділу

  • майно, придбане одним із подружжя до укладення шлюбу, або отримане вже під час спільного проживання за договором дарування або в порядку прийняття спадщини;
  • речі, придбані одним за власні кошти виключно для власного використання, а також предмети індивідуального призначення, незалежно від того, ким вони були придбані;
  • премії, нагороди та інші подібні виплати. Однак існує виключення – суд може визнати, що такі виплати були отримані за безпосереднього сприяння (навіть пасивного) іншого з подружжя – тоді таке майно підлягає поділу;
  • земельні ділянки, що були приватизовані під час шлюбу однією стороною в рамках норм безоплатної приватизації, якщо вони до укладення шлюбу знаходилися у користуванні.

Індивідуальне страхування, що виплачувалося кожною стороною окремо за рахунок власних коштів не може розглядатися як майно, що підлягає поділу.

Як подавати на розподіл майна?

Як подавати на розподіл майна

Зрозумівши, яке саме майно та як являється подільним, подружжя може самостійно вирішити це питання, оформити домовленість письмово та завірити у нотаріуса.

У разі, якщо чоловік і дружина під час розлучення не можуть укласти договір, який би влаштовував обидві сторони, єдиний вихід – це звернення до суду, який буде вирішувати це питання у встановленому законом порядку.

Стосовно цього питання може не подаватися окремий позов, а допустимо написання єдиної позовної заяви на розлучення та розподіл майна. Документ повинен бути оформленим згідно з нормами ГПК України до складання позовної заяви, тобто мати обов’язкові реквізити.

Найважливіше тут – чітко описати суть проблеми, свої позовні вимоги, обґрунтувати свою позицію. Подивитися зразок заяви сьогодні можна на інтернет ресурсі, але якщо дійсно хочете захистити свої інтереси, то краще звернутися до адвоката. Він зможе грамотно скласти та правильно оформити документ, так, щоб він стовідсотково доводив вашу правоту.  


Записатись на консультацію