Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розділити квартиру в іпотеці при розлученні

Теоретична основа розлучення з квартирою в іпотеці

Згідно сімейного та цивільного законодавства, спільно нажите в шлюбі майно належить подружжю порівну. Навіть в разі володіння квартирою, яка знаходиться в кредиті, вона є їхньою спільною власністю.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Якщо вони вирішать поділити квартиру, закон говорить, що частини повинні бути рівними. За сімейним законодавством чоловік і дружина мають право на особисте розпорядження і самостійну зміну частки. У разі домовленості, подружжя може поділити квартиру на різні частини шляхом угоди. Це відноситься також до сімейних боргів. З огляду на рівні частини подружнього майна, навпіл повинна бути поділена і іпотека. Це означає, що кредитні зобов'язання чоловіка і дружини перед банком є ​​рівними.


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Коли пара розлучається, у них є три основні варіанти того, що робити з будинком, яким вони володіють. Незалежно від того, який варіант вони вибирають, першим кроком є ​​визначення вартості будинку.

Визначення вартості будинку

Перш ніж домовлятися про будь-який поділ, необхідно визначити вартість будинку. Як правило, значення нерухомого майна призначається органами місцевого самоврядування – зазвичай окружними аудиторами, які відповідають за оцінку нерухомості. Їх значення не завжди точні, тому що вони не включають внутрішню вартість будинку або враховують нерухомість лише в околицях. Агенти з нерухомості також можуть надати аналіз ринку, який включає порівняння недавніх продажів квартир.

Визначення вартості будинку

Найнадійніша форма оцінки – професійна. Цей спосіб, виконаний ліцензованим оцінювачем нерухомості, пропонує найбільш повну оцінку реальної вартості будинку. Краще запросити сертифікованого фахівця з фінансового планування та консультування.

Навіть при дружньому розлученні доцільно, щоб кожен з подружжя замовляв оцінку. Отримання двох даних захищає обидві сторони, так як малоймовірно, що дві оцінки будуть неточними. Після того, як розлучена пара домовляється про вартість будинку, вони віднімають те, що винні. Результатом є справедливий розподіл майна.

Як кредит на квартиру ділиться при розлученні?

Є три основних способи розділу нерухомості в кредиті:

  1. Продати будинок і поділити доходи.
  2. Один з колишнього подружжя забирає квартиру собі і рефінансує іпотечний кредит, щоб зняти з іншого кредитні зобов'язання.
  3. Обидва колишніх тимчасово мають у власності квартиру.

Необхідно зважити всі можливі варіанти. Ось більш уважний погляд на три основних:

Варіант 1: продати будинок і поділити виручку

Найчастіший спосіб розділити капітал будинку – продати квартиру. Як тільки пара погасить іпотечний борг, заплатить податки і витрати, пов'язані з продажем, вони розділять решту грошей порівну або за домовленістю.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


Варіант 2: один з колишнього подружжя забирає собі квартиру

Кращий спосіб для одного з подружжя стати єдиним власником – рефінансувати іпотеку. Рефінансування служить трьом цілям:

  1. Це видаляє другого колишнього з іпотеки, тому будинок більше не є спільним активом.
  2. Він погашає будь-яку непогашену іпотечну заборгованість, замінюючи стару іпотеку нової позикою.
  3. Це звільняє гроші, щоб викупити частку початкового капіталу другого співвласника.

У рефінансуванні, тепер розведений власник, зазвичай повинен претендувати на іпотеку на основі особистого доходу. Це може бути складно, якщо пара спочатку має право на іпотеку на основі двох доходів. Іноді неможливо очікувати, що один з колишнього подружжя зможе дозволити собі одноосібний кредит або навпаки.

Як кредит на квартиру ділиться при розлученні

Кредитор може відмовити з будь-якої причини і буде в своєму праві. Звичайно залишається можливість подати в суд на банк і спробувати відсудити право поділу договору на двох. Але, так як банк володіє підписаним і завіреним договором про оформлення іпотеки на певну людину, він має право відмовити будь-яким зазіханням подружжя.

Парні виплати незручні для кредитора, так як при перекладі кредиту на ще одну людину солідарна відповідальність перетворюється в часткову. Це, в свою чергу, не задовольняє керівництво банківських установ. Людина, яка тримає будинок, повинна викупити частку власного капіталу в нерухомості.

Варіант 3: обидва викуповують будинок

Після повної покупки придбана нерухомість залишається у спільній власності подружжя, а частини розподілені між ними в натурі. Розділ квартири можливий тільки в тому випадку, якщо вона складається з двох і більше кімнат.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію