Телефонуйте адвокату з розлучень:

Які документи потрібні для розлучення через суд

Документи, необхідні для розлучення через суд: перелік та порядок подання

Звернення до органів судової влади в Україні для оформлення розлучення відбувається дуже часто, причому, як в односторонньому порядку, так і за спільним рішенням. Завдяки цій статті ви зрозумієте, коли обов'язково потрібно звертатися до суду, які документи підготувати, і в яку інстанцію подавати заяву.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Причини для розлучення в судовому порядку

Навіть якщо кожен з подружжя згоден розлучитися, в деяких ситуаціях це вдасться зробити лише через суд. Згідно діючих правових норм такий варіант обов'язковий для тих, у кого є неповнолітні діти, а також для пар, де чоловік або дружина хочуть зберегти відносини. У останньому випадку не має значення, є в родині дитина чи ні.

Коли не можна розлучатися через суд?

Для захисту інтересів дітей, зачатих у шлюбі, українським законодавством забороняється розлучення в судовому порядку під час вагітності жінки і ще рік після народження сина чи доньки. Втім, якщо подано додатковий позов на оспорювання батьківства або зафіксований факт протизаконних дій з боку чоловіка, то подати позов або спільну заяву можна. воспитании, обеспечении и общении, а также договор об алиментных выплатах. По ходу дела могут потребоваться дополнительные документы, о которых уведомит судья или адвокат.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Основні та додаткові документи для розірвання шлюбу в суді

Незалежно від причин і особи заявника, обов'язковим є додання до заяви в суд наступних паперів:

 • оригіналу свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
 • ксерокопії індивідуальних кодів платників податків;
 • копії паспортів подружжя;
 • оформленої у відповідності до вимог законодавства довідки про склад сім'ї;
 • квитанції, що підтверджує оплату держмита.

При необхідності врегулювання питань, пов'язаних з дітьми, додатково будуть потрібні оригінали свідоцтв про народження кожної дитини, укладена та засвідчена нотаріусом угода про виховання, забезпечення та спілкування, а також договір про аліментні виплати. По ходу справи можуть знадобитися додаткові документи, про які повідомить суддя або адвокат.

Спільна заява подружжя про розлучення

Спільна заява подружжя

У Сімейному кодексі прописана можливість судового розлучення з обопільної згоди. Для цього потрібно, щоб чоловік з дружиною разом склали і подали до компетентного органу відповідну заяву, в якій повинна бути наступна інформація:

 • паспортні дані;
 • де проживають чоловік і дружина, номери телефонів для зв'язку;
 • де і коли був зареєстрований шлюб;
 • який суд буде вести справу;
 • підтвердження кожної сторони щодо досягнення згоди з питань виховання, проживання, забезпечення дитини, а також поділу майнових прав (повинен бути вказаний номер договору і дата його нотаріального засвідчення);
 • які документи і копії додаються до заяви;
 • майбутнє прізвище;
 • підписи подружжя та дата.

На відміну від розлучення за позовною заявою в даному випадку не потрібно буде вказувати мотиви, що спонукали пару розірвати відносини.

Як подається позовна заява?

Мирно розлучитися вдається далеко не всім українським парам, і для ситуацій, коли хтось не згоден розійтися, передбачена можливість примусового юридичного розриву стосунків за судовим рішенням.

Позов складається за стандартним зразком і містить:
 • ПІБ подружжя;
 • дату і орган реєстрації шлюбу;
 • відомості про судову структуру, куди подається заява;
 • адреси та контактні номери телефонів позивача та відповідача;
 • причини розлучення;
 • список доданих до позову документів;
 • число, місяць, рік складання заяви;
 • підтвердження про ведення окремого побуту;
 • нотаріальна довіреність на особу, яка буде представляти ваші інтереси в суді (якщо не хочете особисто бути присутніми в залі засідань).

Вибір судового органу

Вибір судового органу

Коли між подружжям є взаєморозуміння, то інстанцію вибирають за фактичним місцем проживання або реєстрації будь-кого з них (часто враховують, куди буде зручніше їздити, де більше працівників, щоб не затягувати справу).

За відсутності постійної адреси проживання або у разі іноземного громадянства одного з учасників процесу, заяву подають в суд за останньою адресою реєстрації, місцем роботи або знаходженням майна.

В окремих випадках дозволяється звернення за адресою прописки заявника, наприклад, якщо він (або вона) тяжко хворіє, має статус інваліда або з інших причин не має можливості прибути в суд за місцем реєстрації відповідача.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


Судові витрати при розлученні за рішенням суду

Всім, хто розлучатиметься через суд, доведеться заплатити певний податок до державного бюджету. Сума може варіюватися в залежності від того, чи йде мова про спільну заяву або розрив відносин в односторонньому порядку. Наприклад, за подачу позову доведеться заплатити 0,4 від суми прожиткового мінімуму, встановленого в Україні на момент оплати.

При задоволенні позовних вимог витрачені позивачем гроші на держмито повертаються відповідачем. Розрахувати точну суму можна за допомогою онлайн калькулятора порталу судової влади за посиланням https://court.gov.ua/affairs/sudytax/ або звернувшись до юриста по сімейним справам. Його допомога буде необхідна й надалі, особливо, якщо розгляд затягнеться і буде потрібно збирати докази та захищати свої права на залі суду.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію