Телефонуйте адвокату з розлучень:

Поділ земельної ділянки при розлученні подружжя

Поділ спільної земельної ділянки при розірванні шлюбу

Союз сімейної пари має на увазі те, що чоловік та дружина мають право на спільну власність. Згідно з Сімейним кодексом України кожен предмет і річ, куплена за весь період шлюбу, не враховуючи речі особистого використання, вважаються об'єктом власності, яка належить кожному з подружжя. Це говорить про те, що чоловік і жінка мають можливість користуватися майном на рівних правах.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Але що ж робити, якщо подружжя розлучається? Розділ майна під час розлучення реалізовується двома шляхами:

  • є можливість звернутися до суду і подати заяву про те, що ви бажаєте розділити майно між подружжям;
  • можна зареєструвати ваше право на власність. Це в тому випадку, якщо власник згоден, щоб частина майна перейшла до іншого члена подружжя на підставі цивільно-правової угоди.

Подружжя має повне право на розподіл, який належить обом на праві спільної власності, і не залежить від того, шлюб розірвано чи ні.

Один з подружжя має майно, яке знаходиться у його власності. Як з цим бути?

Зазвичай, майно реєструють тільки на одну людину. В даному випадку загальний порядок, за яким проводиться розподіл, не змінюється. Але в такому питанні важливо звернути увагу на частку розподілу, яку визначатиме експерт.


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Як в цивільному шлюбі відбувається розподіл майна?

Сімейний кодекс України говорить про те, що в сім'ю входять особи, які проживають разом, які мають загальний побут, взаємні обов'язки та права. Люди, які спільно проживали та вели спільне господарство, однак у яких не склалися відносини, теж можуть розраховувати на розділ спільного майна. Важливий момент в даному питанні – визначення частки кожного в суді, щоб експерт зміг правильно розподілити спільне майно.

Поділ земельної ділянки

На загальних підставах відбувається розділ земельної ділянки під час розлучення, так само, як і з іншою нерухомістю. Але для початку рекомендується вирішити питання з розділом будинку та господарських споруд, якщо ви цього не зробили раніше.

Зверніть увагу, що експерти не вирішують юридичні завдання, з цієї причини не можуть визнати право власності за ким-небудь. Розробляються технічно можливі способи, які допоможуть вирішити проблему з поділом земельної ділянки.

Для того щоб провести експертне дослідження або судову експертизу і підтвердити, що будинок є спільним майном подружжя, необхідно надати правовстановлюючий документ, паспорт на будинок з будівлями, документи, які підтверджують право на власність або право на користування землею. Якщо ж необхідно проводити поділ ділянки, важливо надати проект про землеустрій (іншими словами, технічна документація), за допомогою якої виготовляли державний акт на право володіння земельною ділянкою.

Звертаючись до експертів, ви маєте право на те, щоб отримати обґрунтований висновок за певний час з усіх питань, які пов'язані з розділом майна.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


Труднощі, які зустрічаються під час розподілу

Перешкода полягає в складнощах з законодавством і в суперечках, які відбувалися між подружжям під час розлучення.

Наприклад, під час розподілу землі або будинку можна виділити частину без зміни цільового призначення, проте дуже часто буває так, що один з подружжя погоджується на такий варіант, а інший абсолютно не згоден, тому що не хоче жити поруч з колишнім чоловіком.

Найпоширеніший варіант, який допоможе вирішити ситуацію, що склалася, – це продати всі домоволодіння подружжя та розділити гроші. Ще одним виходом із ситуації є роздільне користування подружжя. Тобто кожен користується тією частиною, яка дісталася після розлучення.

Земля приватизована. Як в цьому випадку розділити будинок?

Поділ землі, яка вже приватизована, - одна з основних проблем, яка зустрічається під час розлучень. Взагалі, згідно із законом, все що було придбано в шлюбі, має ділитися на рівні частини. Але, на жаль, це правило не поширюється на приватизовані землі. Така земельна ділянка належить тому, хто оформив державний акт і має на руках право власності на землю.

В результаті виходить, що поділ будинку як майна суд розділяє навпіл, а земля залишається власністю одного з подружжя. Саме цей момент ускладнює використання своєї половини будинку першому з подружжя.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію