Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розділити автомобіль після розлучення

Поділ авто: з чим можна зіткнутися?

Під час поділу важливим моментом є час придбання автомобіля. Якщо один з подружжя купив або йому подарували машину до весілля, то таке майно є приватною власністю конкретного власника.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Поділити можна виключно майно, нажите спільно, тобто після весілля. Автомобіль належить до категорії неподільного майна, так як його не можна буквально розділити навпіл, не пошкодивши при цьому. В такому випадку найоптимальнішим варіантом буде обопільна згода колишнього подружжя при вирішенні, у кого залишиться транспортний засіб.

При досягненні угои, необхідно буде скласти, за допомогою юриста, договір, де буде вказаний новий власник. Цей документ засвідчується нотаріально. Якщо згоди прийти не вдалося, то одним з подружжя подається позовна заява до суду.

Обопільний договір про поділ рухомого майна

Згідно зі статтею 69 пункт 2 Сімейного кодексу України, подружжя має право на розділ майна за згодою сторін. При складанні договору про розподіл автомобіля слід вказати такі дані:

  • паспортні дані чоловіка і дружини;
  • де і коли був складений договір;
  • дані автомобіля;
  • розмір компенсації для другої сторони;
  • підтвердження другого з подружжя про відмову від прав на транспортний засіб і отримання їм компенсації;
  • підписи сторін і дата складання.

Нотаріальне посвідчення договору, згідно зі статтею 69 СКУ, не потрібне, однак юристи радять не нехтувати цим пунктом, так як після завірення документ набуде юридичної сили.


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Судовий позов щодо поділу авто

У статті 72 пункт 1 і 2 Сімейного кодексу України визначено параметри умов, при яких сторони можуть подати позов:
  1. Якщо шлюб не розірвано, позовна давність відсутня, і в суді можна буде об'єднати дві справи: по розлученню і розділу майна.
  2. Якщо шлюб вже був розірваний, то в цьому випадку позовна давність – 3 роки. Важливо, що в цьому пункті враховується не дата розлучення, а момент, коли позивач дізнався про порушення своїх майнових прав.
Саме позовну заяву складають на підставі статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, в нього вносяться:
  • назва суду першої інстанції, до якого подається позов;
  • повні дані сторін;
  • пропозиція компенсації;
  • оцінка автомобіля;
  • дії, прийняті до суду при спробі врегулювати питання.

Позивач при подачі позову оплачує мито в розмірі 1% від вартості предмета позову. Мінімальний розмір внеску не може становити менше 40% або бути більше 300% прожиткового мінімуму. Так само позивач надає паспортні дані, документ, що підтверджує його фінансовий стан, повний опис машини як предмета спору, свідоцтво про шлюб або розлучення. Ще можуть бути додані інші документи, що стосуються справи за рішенням позивача.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


Оцінка автомобіля при розлучені

Щоб визначити розмір компенсації за частку спільного майна, потрібно знати його вартість. Сторони можуть провести експертизу до суду. Її дані зобов'язані прийняти до уваги. Остаточне рішення суд винесе, ґрунтуючись на даних судової експертизи. Вона може і не призначатися, якщо у сторін не виникає розбіжностей щодо вартості автомобіля.

Експертизу проводять спеціальні організації. Вартість їх послуг розраховується, виходячи з марки автомобіля і даних, які вони повинні зібрати. Орієнтовна вартість варіюється від 1200 до 2500 грн., Але краще уточнити її у оцінювачів компанії.

Рішення суду щодо поділу авто

При прийнятті рішення суд присуджує володіння транспортним засобом одній стороні, а другій виплачують компенсацію у вигляді:
  1. Грошова сума. В цьому випадку відповідач вносить суму на рахунок позивача.
  2. Позивачу може бути запропоновано придбання прав на рівнозначне майно (в разі його згоди).
  3. Іноді суд може залишити машину у обох власників в рівних правах, це може бути тимчасовий захід, до з'ясування деяких моментів справи, або постійний. В останньому випадку позивач і відповідач знову йдуть до суду для встановлення порядку користування.

Якщо одна зі сторін незадоволена рішенням суду, вона може подати апеляцію в термін до 30 днів.

Спірні питання щодо поділу авто

Якщо транспортний засіб було взято в кредит одним з подружжя і на момент розділу майна борги не були погашені, суд, в більшості випадків, винесе рішення залишити машину тому, на кого оформлено боргове зобов'язання, а другу сторону зобов'яже виплатити половину витрачених коштів. В основному суд не враховує, на кого оформлений кредит, авто куплене під час шлюбу, за будь-яких обставин, вважається спільно нажитим майном.

Якщо ж борг по кредиту незначний, то суд може зобов'язати виплатити компенсацію в розмірі половини вартості автомобіля. Так само може бути запропонована продати транспортний засіб і виручені гроші поділити порівну між подружжям. Згідно зі статтею 65 Сімейного кодексу України, угода з продажу транспортного засобу не може бути здійснена без згоди одного з подружжя. Якщо все ж продаж відбувся, суд може призначити виплату компенсації в розмірі 50% від отриманої суми.

Щоб уникнути цього розвитку подій, можна скласти заздалегідь забезпечення позову, що підкріплено статтею 150 пунктом 1 Цивільного процесуального кодексу України. В рамках цього позову відповідач не зможе зробити будь-які дії щодо транспортного засобу.

Висновок

Щоб правильно подати всі документи і не помилитися з вибором ситуації, найкраще проконсультуватися з юристом. Спеціаліст контролюватиме весь процес і не дасть зробити помилок. Також деякі юристи спеціалізуються на шлюборозлучних процесах без участі подружжя, що дозволить звести присутність сторін до мінімуму.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію