Телефонуйте адвокату з розлучень:

Чи можна і як при розлученні поділити кредит

На що звернути увагу при розділі кредиту

Якщо родина не складала шлюбний контракт, то згідно до Закону України, все, що нажито протягом сімейного життя, ділиться між колишнім подружжям порівну, і кредит – не виняток. Але варто зазначити, що речі, рухоме або нерухоме майно, куплене за кошти позики, не є власністю жодного з членів сім'ї через непогашення боргу.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


У такому випадку, банк має право вирішити, хто буде виплачувати заборгованість. Для більш лояльного і менш витратного виходу з ситуації слід попередити кредитора про те, що у вас скоро почнеться шлюборозлучний процес. Якщо на момент взяття кредиту пара перебувала в шлюбі, і всі кошти були вкладені на благо сім'ї, то банк зобов'яже вас до обопільного погашення заборгованості.

Як вчинити, якщо оформлення кредиту відбувалося потай від чоловіка або дружини

У сучасному світі все частіше відбуваються ситуації, коли один із сімейної пари не підозрює і не замислюється про існування кредиту у другого. Вся правда стає досягненням громадськості лише під час шлюборозлучного процесу. Для запобігання погашенню такого кредиту в рівних частках потрібно в судовому порядку довести, що всі фінанси були витрачені на особисті бажання боржника, а не на добробут сім'ї.


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Чи можливий розділ споживчого кредиту

Чи можливий розділ споживчого кредиту

Такий вид кредитів користується великою популярністю у позичальників. Якщо гроші були витрачені на купівлю квартири, облаштування житлових умов або на поліпшення життя дітей, то рівноправні виплати буде сплачувати кожен із колишнього подружжя.

Але в разі відсутності такої доказової бази, всі виплати по заборгованості зобов'язана виконати людина, на яку спочатку був оформлений кредит.  

Автокредит під час шлюборозлучного процесу

Найчастіше автотранспорт в процесі розірвання шлюбу – майно неподільне, бо при цьому розділі автомобіль позбавляється своїх первісних функцій і споживчого сенсу. Для більш мирного результату подружжю варто домовитися, кому дістанеться транспорт після розлучення, і скласти договір на обраного власника за допомогою юриста і нотаріуса.

Якщо ж подружжя не змогло вирішити це питання самостійно, то доля автомобіля буде вирішуватися в судовому порядку. У цьому випадку один з сімейної пари може звернутися до суду з позовною заявою. Для винесення остаточного вердикту береться до уваги інформація про те, хто безпосередньо користувався машиною і забезпечував її догляд з технічного боку. Треба відзначити, що сам факт реєстрації автомобіля на одного з колишнього подружжя не є вирішальним в даній ситуації.

Варто привести приклад рішення Верховного суду України з питання про розподіл автокредиту після шлюборозлучного процесу. Чоловік хотів відсудити свою частку від автомобіля, оформленого на дружину. Дружина, в свою чергу, зуміла довести, що чоловік неодноразово користувався автотранспортом, і запросила виплату частини заборгованості. Суд залишив право володіння машиною за жінкою і зобов'язав чоловіка виконати вимогу опонента.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


Як вчинити з заставним кредитом або іпотекою

Розділ кредиту на придбання житла є апріорі найскладнішим в юридичній практиці. Первісна дія у вирішенні поставленої проблеми – обов'язкове інформування банку про шлюборозлучний процес. Існує тільки 3 способи вирішення даного завдання.

  1. Подружжя виплачує кредит обопільно. Банк корегує договір по іпотеці, в якому спільне погашення боргу змінюється на індивідуальні виплати своєї частини заборгованості.
  2. Виплата заборгованості фіксується за одним з подружжя. У разі такого результату один з подружжя звільняється від виплат по заборгованості і не має права претендувати на частину майна.
  3. Продаж нерухомості. Це найпоширеніший спосіб вирішення проблеми. Але варто зазначити, що продати майно і поділити гроші можна тільки після дозволу банку.

Чи варто звертатися до юриста за допомогою при розділі кредиту

Для цілісного контролю над процесом розлучення і для уникнення зайвих емоційних і матеріальних розтрат варто звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця в галузі юриспруденції. Ця людина допоможе правильно скласти позовну заяву з урахуванням вигідних для вас умов, а також зможе вміло представляти ваші інтереси і відстоювати права на суднових засіданнях.

Як заздалегідь убезпечити себе від розділу кредиту

Основна маса людей, вступаючи в шлюб, ніколи навіть не замислювалася, які проблеми потрібно буде вирішувати під час шлюборозлучного процесу. Але що ж потрібно зробити зараз, щоб убезпечити себе від помилок в майбутньому?

  1. Складання шлюбного договору. У цьому документі варто прописати види особистих і загальних кредитів. Ця нехитра маніпуляція дозволить вам не виплачувати кредит, про який ви, можливо, навіть і не знали.
  2. Правильне і офіційне оформлення документів. Цей пункт можна назвати таким собі збором доказової бази, яка однозначно стане в нагоді під час розподілу кредиту.
  3. Збереження документації про витрати кредитних коштів. Відмінний спосіб з'ясувати, на які саме потреби були витрачені фінанси.
  4. Оформлення дарчої на користь третьої особи. Такий спосіб допоможе запобігти вилученню власного майна на користь погашення банківського кредиту.
  5. Відмова від ролі поручителя або позичальника. Варто відзначити, що якщо ви все-таки погодилися на цю роль, то відразу потрібно готуватися до того, що якщо сам позичальник буде тривалий час ігнорувати терміни погашення кредиту, то ця функція беззастережно ляже на ваші плечі.
  6. Відмова від великої позики. Якщо є сумніви щодо можливості повноцінно і вчасно робити внески за кредит, то на даному етапі варто утриматися від такого кроку.

Слідуючи цим нехитрим правилам і раціонально оцінюючи життєві ситуації, цілком можливо не тільки убезпечити себе від необдуманих вчинків, але й уникнути трагедії фінансового та емоційного масштабу.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію