Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як не платити аліменти?

Аліменти і закон: обов’язок, який не можна порушити

Утримання неповнолітніх дітей – це обов’язок, який покладений чинним законодавством України на кожного з батьків, незалежно від того, чи проживає з ним син чи донька (стаття 180 Сімейного кодексу). Також законом зазначені принципи нарахування щомісячних сум (аліментів), необхідних для забезпечення гідних умов проживання та розвитку дитини.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Тобто виплата коштів на утримання неповнолітнього сина/доньки – це законна вимога, а несплата аліментів в Україні - це вид злочину, за який на правопорушника може бути покладена відповідальність:

  • цивільно-правова;
  • карна.

При тому слід враховувати, що в житті трапляються різні ситуації, коли захисту потребують не тільки інтереси дитини, а й того з батьків, який сплачує аліментні кошти. Наприклад, погіршення платоспроможності, серйозні проблеми зі здоров’ям та лікування, народження ще однієї дитини, тощо. Але для більшості складнощів існують нюанси та особливі положення законодавства, тому нерозумно шукати шляхи як не платити аліменти в Україні, а краще з допомогою юриста знайти законний спосіб захистити свої інтереси.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Коли закон може дозволити не сплачувати кошти на утримання дитини?

В Сімейному кодексі є окремі статті, що дозволяють звільнити батьків від обов'язку утримувати дітей, які ще не достигли повноліття. Найбільш поширений та простий спосіб того, як ухилитися від сплати аліментів в Україні, - це якщо неповнолітні вступили в шлюб. Згідно положень українського законодавства, якщо особа не досягла повноліття, але за особливих обставин втупила до шлюбу (що дозволяється з 16 років), то вона набуває цивільну дієздатність. Це знімає з батьків обов’язки по забезпеченню її потреб.

Ще один дієвий та законний спосіб того, як не платити аліменти щомісячно декілька років – це передача прав власності на нерухоме майно (стаття 190 СК). Тобто той з батьків, який повинен був би сплачувати щомісячно кошти на утримання до 18-річчя сина/доньки (або навіть до 23-річчя, якщо ті продовжать навчання) може передати квартиру, будинок/частку будинку, земельну ділянку, тощо).

Це вдале вирішення проблеми, але для його реалізації батьки повинні укласти між собою договір, в якому зазначена передача власності натомість щомісячних виплат утримання. Щоб з часом ніхто не міг пред'явити претензію щодо несплати аліментів, документ обов’язково слід завірити нотаріально.

Коли закон може дозволити не сплачувати кошти на утримання дитини

Законним шляхом того, як не платити аліменти в Україні, стає факт, що дитина перестає потребувати фінансової допомоги. Наприклад, продовжує навчатися та разом з цим працює, отримуючи дохід, набагато перевищуючий дохід кожного з батьків.

В такому разі суд може законно звільнити аліментника від обов'язку по утриманню, і це зазначено в статті 188 Сімейного кодексу. Дуже часто питанням того, що буде, якщо не платити аліменти в Україні, задаються ті платники, які виявили факт нецільового використання коштів, спрямованих на утримання неповнолітньої дитини тим з батьків, з ким дитина залишилися проживати.

Законодавством визначено, що аліменти – це власність дитини, і мають йти на покриття її потреб. Але тут недопустима просто відмова від аліментів, а потрібно звернутися до суду з позовною заявою, де вказати свої вимоги (зменшити суму виплат, дозволити переводити кошти на рахунок дитини). Хороший адвокат зможе відстояти ваші інтереси в суді.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Якщо батько не платить аліменти в Україні, тому що так складаються обставини, і виплати стали не під силу, краще не ховатися, а звернутися до суду для перегляду питання стосовно нарахування щомісячних сум та заборгованості по аліментам. Сімейний кодекс передбачає перерахування та може зменшити до мінімально можливих розмірів суми коштів, враховуючи всі обставини:

  • погіршення стану здоров'я аліментника;
  • погіршення матеріального становища платника;
  • народження інших дітей;
  • наявність у нього інших утриманців (непрацездатної дружини, батьків).

Відповідальність за несплату аліментних виплат

Ухилення від аліментів – це правопорушення. Відповідальність може бути різною. В першу чергу – це нарахування пені, що складає 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня, коли це виникло й до дати повного погашення. Виключення – випадки, коли аліментник не сплатив кошти не з своєї вини. До злісних неплатників нерідко застосовують заходи адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, громадських робіт (до 120 годин).

Крім того, забороняється виїзд за кордон, керування транспортним засобом (якщо це не є єдиним джерелом доходу). Краще не ризикувати, а звернутися до юристів! Також порада і жінкам: якщо не знаєте, куди звертатися, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти в Україні, то краще починайте з консультації юриста!  


Записатись на консультацію