Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як скласти позовну заяву на аліменти за законодавством України?

Принципи стягнення аліментів

Сімейним кодексом України на кожного з батьків покладаються в однаковій мірі обов’язки по утриманню та забезпеченню потреб дітей до досягнення ними повноліття. Але, на жаль, деякі про це забувають, особливо, коли сім’я розпадається і тато або мама починають жити окремо. В цьому випадку тому, з ким залишилися проживати діти, доводиться робити рішучі кроки, наприклад, звертаючись до суду з позовом на аліменти.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Перед тим, як зважитись на це, слід спробувати обговорити ситуацію з колишнім чоловіком/дружиною. Нерідко подружжю вдається досягти певних домовленостей щодо забезпечення дітей та участі в їх вихованні цивільним шляхом, та не припуститися багатьох помилок при розлученні. Тоді всі згоди включаються в договір, де зазначається дата та розміри щомісячного утримання синів та дочок. Якщо мирним шляхом справа не залагоджена, то тоді вже подається відповідна заява на аліменти до суду загальної юрисдикції.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Батьки не мають права ухилятися від утримання неповнолітніх дітей (а то й довше, якщо дитина продовжує навчатися і ще не може сама забезпечувати себе або якщо вона непрацездатна через якісь вади), за це встановлена відповідальність. Найчастіше подружжя не може дійти згоди саме стосовно аліментних виплат, сум та строків, і тут справу слід довірити суду. Для присудження/стягнення заборгованості в судовому порядку, керуючись Цивільним процесуальним кодексом можна подавати:

  • заяву на видачу судового наказу (статті 161-171);
  • позовну заяву про стягнення аліментів (статті 174-177).

Перший вид документу передбачає процедуру спрощеного судочинства, коли не потрібно залучення третіх осіб та не потрібно вирішувати питання щодо встановлення факту батьківства, не виникають суперечки щодо сум (просто той з подружжя, з ким залишаться діти, хоче отримувати від ненадійного «колишнього» аліментні кошти вчасно та в призначеному гарантованому обсязі).

Позовна заява про стягнення аліментів

Можна таку заяву на аліменти скласти по зразку, але обов’язково по всім нормам законодавства, встановленим до такого виду документів, інакше в канцелярії суду вам буде відмовлено в прийнятті звернення.

В складних та спірних питаннях подається позовна заява на аліменти, та на підставі цього звернення відкривається позовне провадження. Воно може вирішувати більш широкий перелік питань, зокрема, щодо встановлення інших сум на утримання дітей (збільшених в межах припустимого максимуму) та призначення покриття додаткових витрат, суперечок щодо батьківства (коли потрібно встановлення цього), виконання обов’язків, тощо.

Позовне провадження – це довга та складна процедура, тому навіть для звернення до суду та складання правильної заяви на аліменти в Україні, обґрунтувавши свої позиції, в тому числі підкріплюючи посиланнями на законодавчі акти, краще звернутися за допомогою юриста. Це гарантує, що ваші інтереси будуть максимально захищені.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Складання та оформлення заяви на аліменти: вимоги та особливості

Не дивлячись на те, що немає строгої форми заяви та затвердженого зразка заяви на аліменти в Україні, документ має відповідати всім нормам, установленим до даного виду документації (стаття 175 ЦПК). Заява для суду повинна складатися в письмовій формі, включати всі зазначені реквізити на інформацію (все це теж перелічене в статті 175), підписуватися позивачем або його представником.

Текст чіткий, лаконічний, розписує вимоги позивача щодо предмета спору та їх обґрунтування. Якісний та правильний зразок заяви на аліменти містить:

  • назву суду першої інстанції (того, до якого подається позов);
  • П.І.Б. позивача (місце проживання, поштовий індекс, дата народження, номера телефонів для зв'язку);
  • П.І.Б. відповідача (місце проживання, поштовий індекс);
  • назву документу;
  • інформацію про сім'ю (коли зареєстрований і розірваний шлюб, скільки малолітніх дітей);
  • опис позовних вимог;
  • посилання на відповідні законодавчі акти, якими керується позивач;
  • вимоги щодо сум аліментних стягнень;
  • перелік додатків;
  • дату, підпис.

Аналогічним є й зразок заяви на аліменти в Україні без розлучення, це лише треба зазначити в даних про сім’ю. Законодавство дозволяє подавати на примусове стягнення з одного з подружжя кошти на утримання дітей якщо той ухиляється від сплати. Окремо слід зазначити, які документи потрібні для аліментів. Обов’язковими є:

  • копії паспорта та ІПН;
  • св-во про народження дитини;
  • св-во про шлюб;
  • рішення суду про розлучення;
  • довідка про доходи аліментника (за можливості).

Додатково – документи підтвердження (залежно від ситуації).

Куди подається позов?

Подавати позов слід за місцем проживання відповідача, але якщо з позивачем проживають маленькі діти, звернутися можна до суду за місцем свого проживання.  


Записатись на консультацію