Телефонуйте адвокату з розлучень:

Головні помилки батьків, яких припускаються при розлученні

Чого не варто робити батькам при розлученні

Нерідко виникають ситуації, коли подружня пара вирішила розлучитися після тривалого спільного проживання. І тут виникає ряд проблем, які слід стрімко вирішувати. Найчастіше подружжя хвилює питання розділу майна. У період тривалого спільного проживання накопичується велика кількість речей, які необхідно ділити. Сконцентрувавши всю свою увагу на цьому процесі, батьки часто забувають про найголовніше - про своїх дітей.

Якщо в родині є маленька дитина або підліток, то для них шлюборозлучний процес являє собою щось страшне, що в корені змінить їхнє життя. У цьому випадку батькам слід приділити найбільшу увагу дитині, щоб її психіка постраждала в меншій мірі.

Які помилки допускають батьки при розлученні по відношенню до своєї дитини?

Кожна сім'я має індивідуальну ситуацію, тому немає конкретних рішень, як правильно вести себе з дитиною в разі розлучення батьків. Але все таки існують основні помилки, які найчастіше допускаються з боку подружжя.

  • Обман дитини. Багато батьків бояться повідомляти дитині (особливо якщо вона маленька) про майбутнє розлучення. Вони вважають за краще збрехати, що мама / тато поїхали у відрядження або знаходять інше пояснення відсутності одного з батьків. На думку психологів - це неправильно. Дізнавшись рано чи пізно правду, малюк втратить довіру до батьків (адже для нього незрозуміло, що це зроблено на благо йому). Його обдурили і це неправильно. Дитина обов'язково мусить знати, що батьки розлучаються, але розповідати всю інформацію не обов'язково. Це називається не обманювати, а приховувати деякі деталі. Що слід говорити дітям, а що ні - вирішує індивідуально кожна сім'я. Це залежить від ступеня конфлікту, від особливостей взаємин в кожній окремій сім'ї і т.д.
  • Мало говорити дитині про те, як сильно ви його любите. В процесі розлучення батьки перебувають в нервовій напрузі і часто забувають про те, що дитині морально ще гірше. Вона переживає цей процес по особливому важко. Щоб зменшити її переживання, подружжя повинно якомога частіше говорити про те, як вони люблять свою дитину. Мамам / папап ні в якому разі не слід стверджувати зворотного, що хтось із батьків його не любить. У цій ситуації дитина надовго запам'ятовує сказані слова і може на все життя розчаруватися в батьках (адже він не потрібен на думку мами /тата).
  • Зриватися на дітях. Найбільш часто цю помилку роблять скривджені мами, які кидають дітям звинувачення, що це через них тато пішов (з-за поганої поведінки дитини, його частих хвороб і т.д.). Почувши такі слова, малюк надовго запам'ятає, що це він винен в розлученні батьків. Почуття провини може супроводжувати його протягом усього життя і позбутися від нього досить складно. Але фактично, дитина ніяк не причетна до того, що батьки втратили почуття один до одного, не змогли впоратися зі своїми труднощами і вирішили розлучитися.
  • Говорити погано про одного з батьків і його родичів. Після розлучення, багато мам вважають за краще говорити своїм дітям: "Папа поганий, він погано дбав про нас, нічого не робив і т.д.". Виливаючи свою душу, мама тим самим робить набагато гірше своєму малюку. Розуміючи, що тато недосконалий, дитина втрачає свою самооцінку. І буде тривалий час про це переживати. Найкраще висловити про накопичені емоції подрузі /сестрі, але при дитині мовчати про це.
  • Не давати дитині спілкуватися з кожним з батьків. Після розлучення мама або тато (з ким залишилася дитина) прагнуть перешкоджати спілкуванню дітей зі своєю другою половиною. Це не правильно. Дитина в рівній мірі любить своїх маму і тата, і забороняти йому бачити / спілкуватися з ними - це ще одна психологічна травма. Після розлучення на першому місці мають стояти інтереси малюка. Якщо він нудьгує і хоче побачити другого з батьків, то перешкоджати тут не варто.
  • Маніпуляція чоловіком в присутності дитини. Дуже часто мами ставлять певні умови, виконання яких сприяє зустрічі з дитиною. У свою чергу малюк бачачи таку маніпуляцію, незабаром теж почне висувати умови батькам, щоб домогтися бажаного.
  • Неузгоджені дії батьків. Така ситуація спостерігається і в повній сім'ї, де один з батьків щось дозволяє дитині, а другий - ні. Після розлучення це може спостерігатися набагато частіше. Тим самим втрачається авторитет батьків, дитина потрапляє в оману: адже він сам не може розібратися - правильно це чи ні. У майбутньому це може спричинити появу поганої компанії в спілкуванні дітей.
  • Допомога психолога. Якщо важко впоратися з образами, що виникли на грунті розлучення, то кращим рішенням буде звернутися за допомогою до психолога. Багато соромляться говорити про такі речі зі сторонніми. Але психолог допоможе спілкуватися з колишнім чоловіком і його родичами на засадах взаємоповаги, тим самим в очах дитини дозволить виглядати гідно. Не пропустіть шанс стати для дитини прикладом.

Представлені помилки є найбільш популярними серед батьків, які пережили шлюборозлучний процес. Не можна сказати, що дотримуючись цих правил, розлучення батьків пройде для дитини безболісно. У будь-якому випадку діти глибше переживають розставання батьків. І завдання обох подружжя допомогти їм впоратися зі своїми тривогами.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію