Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розлучитися з чоловіком без його згоди?

Чи можливе розлучення, якщо чоловік не дає згоди, та яка тривалість такого процесу?

Якщо хтось із подружжя не згоден на розлучення, то існує тільки один шлях добитися розірвання шлюбу – це прийняття рішення по справі судом. В даному випадку не важливо, чи є у подружжя неповнолітні діти, чи немає – буде судовий процес.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Окремо слід зазначити, що незгода чоловіка не зможе стати причиною відмови суду в розлученні, це не є основною перешкодою, але це може суттєво затягнути процес. Якщо при взаємному рішенні та досягненні домовленостей між подружжям на офіційне розірвання шлюбу буде достатньо одного місяця, то при незгоді потрібно декілька (тільки на примирення вам можуть призначити термін строком до півріччя). В цілому на тривалість процесу впливають різні фактори:

  • складність справи;
  • дисциплінованість сторін;
  • призначений на примирення строк;
  • місцезнаходження чоловіка (наприклад, якщо він іноземець).

Після прийняття судом першої інстанції рішення, є ще 30-денний термін для подачі апеляції, чим також може скористатися ваш чоловік, щоб затягнути процес. При подачі оскарження, додається строк на його розгляд. І тільки після всього описаного, судове рішення вступає в законну силу та направляється до РАЦСу для внесення відповідних змін в реєстраційних актах.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Щоб пришвидшити процес, по можливості уникнути ускладнень, скоротити кількість судових засідань, затягувань часу – слід грамотно підготуватися, продумати кроки наперед, проаналізувати існуючі нюанси. Зробити це найкращим чином може адвокат, який спеціалізується на сімейних справах. Звісно, його участь не обов’язкова, але він зможе вам дуже суттєво допомогти.

Порядок розлучення з чоловіком через суд

Згідно ст.110 СК України право на подачу позову до суду для розлучення має і одна сторона. Провадження відкривається тільки після того, як позовна заява прийнята місцевим судом (для цього вона має бути правильно складеною та оформленою, згідно норм ГПК України) та сплачений судовий збір у встановленому законодавством розмірі.

При складанні позовної заяви можна скористатися зразком, але обов’язково приймати до уваги той факт, що важлива не тільки наявність всіх реквізитів, але й суттєвих моментів. Тобто, необхідно лаконічно описати проблему та чітко зазначити позовні вимоги, обґрунтувати свою позицію, додавши докази, а також підкріплюючи всі аспекти посиланнями на законодавчі акти.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Складання позову – це дуже відповідальна та важлива частина всієї справи, тому, якщо ви не сильні в юриспруденції, краще доручити складання позову фахівцю. Його участь гарантує, що позовну заяву прийме канцелярія суду та не відхилить за помилки (пам’ятайте, що кожна подача, навіть після виправлення помилок, потребує сплати судового збору). Коли позов складений, до нього слід додати:

  • дві копії цього ж документу (одна – для відповідача, друга – для себе);
  • квитанцію про сплату судового збору;
  • копії свідоцтв про шлюб та народження дітей (якщо вони неповнолітні, та про це вам буде корисно прочитати статтю «Як розлучитися з чоловіком, якщо є неповнолітні діти»);
  • копії свого паспорту, ІПН;
  • важливі документи, докази (наприклад, підтверджуючі схильність чоловіка до домашнього насильства, алкогольної або наркотичної залежності, психіатричної хвороби, тощо).

Позов разом з пакетом документів, додатків подається до суду за місцем проживання відповідача. Далі вас проінформують про дату та час, на які призначено засідання.

Порядок розлучення з чоловіком через суд

В ході процесу суд детально розглядає ситуацію та керується об’єктивними даними. Згідно ст.112 СК про підстави для розлучення, до уваги беруться фактичні відносини подружжя, обставини їх спільного життя, та суд має прийняти таке рішення, яке не суперечить інтересам одного із подружжя та дітей. Дружина, яка прагне розлучення, має все це довести.

Важливо! У випадку вагітності або до моменту досягнення немовлям 1 року розлучення заборонено законом. Виключення може скласти тільки доведення факту батьківства іншої людини або протиправна поведінка вашого чоловіка по відношенні до вас.

Як розірвати шлюб з чоловіком-іноземцем без його згоди?

Процедура розлучення з чоловіком, який є іноземним громадянином, не відрізняється від описаної вище для громадян України. Особливість складається лише в тому, що іноземця трудніше повідомити про процес.

У кожному випадку порядок дій визначається індивідуально (підбираються можливі способи повідомлення, через консульство або офіційні ЗМІ, вирішується місце розгляду справи – суд першої інстанції обирається за останнім відомим місцем проживання на території України). Є ще немало нюансів, тому краще та простіше доручити цю справу сімейному адвокату.  


Записатись на консультацію