Телефонуйте адвокату з розлучень:

З ким залишаються неповнолітні діти при розлученні батьків?

Основні аспекти делікатного питання

З ким залишаються неповнолітні діти? Це в більшості випадків найважливіше питання при розірванні шлюбу подружжям. Вся справа в тому, що раніше апріорі дитина залишалася з матір’ю, але останнім часом рішення судом все частіше більш об’єктивне й визнає права батька.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Важливо! Згідно українського законодавства обоє з подружжя мають абсолютно рівні права на дітей та обов’язки по відношенню до них, тобто жоден з батьків не має переваг перед іншим. А більшість людей вважає, что суд  у 90% віпадків стає на сторону матері. Саме тому, воно не менш спірне та складне, ніж розподіл квартири при розлученні. Тому, щоб отримати бажане рішення суду, краще заздалегіть заручитися допомогою адвоката.

В Сімейному кодексі немає статті, котра б описувала «розділ дітей», такого поняття не існує. Тому суд не ділить, кому «дістанеться» дитина – батьку чи матері, а вирішує питання подальшого місця проживання неповнолітньої дитини, в тому числі порядок утримання та участь у вихованні кожним з батьків.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Для багатьох сімей цікаво, чи можливо поділити дітей між собою? Наприклад, коли у подружжя дві дитини, то чи допускається законом, щоб син залишився з татом, а донька – з мамою? І тут теж слід зазначити, що законодавство не встановлює заборону або дозвіл на такі дії.

Все вирішується індивідуально і тільки на користь інтересів дітей. Вирішувати, з ким будуть проживати неповнолітні, мають: батьки, суд, сама дитина, якщо вона спроможна визначитися, а також участь у вирішенні делікатного питання приймають органи опіки та піклування. Стосовно спроможності прийняти рішення неповнолітнім, виділяються вікові обмеження:

  • до 10 років малеча не спроможна визначатися, з ким бажає проживати, тому це вирішують батьки (самостійно або через суд);
  • починаючи з 10 і до 14 років дітям надається право висловити свою думку стосовно подальшого проживання, яка буде прийматися до уваги батьками, співробітниками органу опіки та піклування, судом;
  • неповнолітні старші за 14 років вже можуть самі визначати місце проживання з матір’ю чи з татом.

Але навіть бажання дитини – це далеко не все. При вирішенні найбільш делікатного та відповідального рішення приймаються до уваги всі значимі обставини, матеріальні можливості, моральні якості, тощо.

Шляхи вирішення проблеми

Українським законодавством передбачається два шляхи врегулювання питання того, з ким залишаються проживати неповнолітні діти після розлучення, і це:

  • мирний;
  • через суд.

В першому випадку батьки домовляються про все самостійно та складають письмову угоду, завіряють нотаріально. У документі слід зазначити, з ким саме (батьком або матір’ю) дитина буде проживати постійно та описати порядок спілкування з тим з батьків, який проживає окремо (частота зустрічей, тривалість, тощо).  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Мирний шлях краще тим, що менш травмує дітей, які болючіше, ніж дорослі, переживають розпад сім’ї. При цьому легше й подружжю, бо це підкреслює, що вони не втратили взаємоповаги, здатні в подальшому цивільним шляхом вирішувати всі питання на благо дітей.

Якщо подружжя не може домовитися, будь-який з них може звернутися до районного суду за допомогою в вирішенні питання (як місця проживання, так і утримання та спілкування).

Як вирішується питання через суд: порядок дій та фактори, що впливають на рішення

Для початку судового процесу ініціатор (позивач) складає згідно встановлених правил і норм позовну заяву та подає її до районного суду. У позові слід лаконічно, але відверто та переконливо довести той факт, що дитині краще буде жити саме з позивачем (може бути як мама, так і батько).

В тексті необхідно підкреслити, чому саме таке рішення забезпечує інтереси дитини, але також рекомендовано підкріпити доказами. Це можуть бути довідка-характеристика з місця роботи, проживання родини, з медичної установи (якщо у другої сторони є якісь фізичні проблеми, залежності, тощо).

Також разом з цією заявою рекомендовано подати позов на присудження аліментів (краще, коли всі важливі питання проходять в одному судовому процесі).

З ким будуть проживати неповнолітні

При вирішенні питання, з ким із батьків буде краще залишитися на постійне проживання неповнолітнім дітям, судом враховуються різні аспекти:

  • бажання дитини;
  • щирість бажання батьків (це не повинно бути жагою помсти колишньому чоловіку або дружині);
  • вклад кожного з подружжя в розвиток, виховання та утримання дітей;
  • матеріальне забезпечення кожного, умови проживання;
  • моральний облік батька й матері (фізичний/психічний стан, спосіб життя, схильність до залежності);
  • соціальне середовище, в яке потрапить дитина, залишившись з мамою або татом;
  • інші важливі аспекти та докази.

Хоч участь адвоката в даному процесі не обов’язкова, радимо все ж таки скористатися послугами фахівця. В першу чергу для підготовки максимально виграшного позову. Також не зайвою буде допомога адвоката на судовому засіданні.  


Записатись на консультацію