Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розлучитися з чоловіком, якщо є неповнолітні діти?

Законодавчі положення про розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей

Законодавством України чітко встановлено, що розірвання шлюбу, в якому є неповнолітні діти, має проходити лише в судовому порядку. Ця вимога не залежить від того, згодні обидва подружжя на розлучення чи ні.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Але встановлена можливість проведення процесу за одним з двох видів провадження:

  • у вигляді окремого;
  • у порядку позовного.

В обох випадках до суду подається заява, на підставі якої розпочинається процес. Але слід зазначити, що по окремому провадженню все проходить легше та швидше (всього за 1 місяць), по позовному – на прийняття судового рішення може знадобитися кілька місяців. Тепер розглянемо конкретні відмінності.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Мирне врегулювання питання розлучення

Окреме провадження можливо тоді, коли подружжя спільно подає заяву на розлучення та дійшло згоди щодо всіх ключових питань. Перед тим, як подавати документи до суду, вам потрібно:

  • обсудити з чоловіком ситуацію, що склалася, чітко роз’яснити, чому проживання в шлюбі надалі неможливе, а також зазначити, що незгода одного з подружжя не може бути приводом для відмови в розлученні (це лише марна трата часу, ще більша шкода вашим стосункам та дітям);
  • спробувати домовитись про те, з ким буде проживати дитина та скласти письмовий договір, в якому прописати всі досягненні згоди (проживання дітей, графік зустрічей з батьком, участь кожного в утриманні та вихованні);
  • завірити договір в нотаріальній конторі;
  • написати спільну заяву про розірвання шлюбу;
  • подати до районного суду пакет документів разом з додатками.

Такий підхід простий, швидкий, дешевий. Він виключає необхідність окремого процесу стосовно дитини, не розтягується на декілька засідань, тобто ніхто не втрачає час, фінанси, нерви.

Для того щоб найкращим чином скласти заяву до суду та спільний договір стосовно домовленостей про дітей, розумніше звернутися за допомогою юриста. Фахівець знає масу нюансів та особливостей, які потрібно враховувати, щоб заява не була повернена.

Що робити, коли чоловік проти розлучення з дружиною та дітьми?

Що робити, коли чоловік проти розлучення з дружиною та дітьми

Далеко не всім подружжям вдається домовитись мирно, дуже часто чоловік проти. Та бувають ситуації, коли дружина не може більше терпіти, наприклад, домашнього насильства, зради та наполягає на розлученні. Вона має на це право, і в даному випадку подається позов про розлучення.

Позовна заява складається згідно встановлених норм оформлення такого типу документів і повинна включати:

  • повну назву суду, до якого подається;
  • інформацію про позивача та відповідача;
  • дані про реєстрацію шлюбу та спільних дітей (в тому числі усиновлених);
  • позовні вимоги, роз’яснення щодо причин розлучення, а також посилання на законодавчі акти, якими керується позивач при складанні документу;
  • перелік додатків, дату, підпис.

 


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Також важливо зазначити, яке прізвище після розлучення з чоловіком ви бажаєте мати (у вас є право вибору) та з ким залишити проживати дітей. Якщо чоловік проти розлучення, то краще залучити до процесу адвоката, який належним чином складе позов, а також зможе по вашому бажанню захищати ваші інтереси в ході судового засідання.

Декілька особливих моментів

  1. Для того, щоб швидше оформити розлучення, не обов’язково прямо спочатку включати до процесу розподіл майна.
  2. Питання аліментів теж можна запускати окремим процесом.
  3. Якщо після розлучення подружжя передумало та хоче відновити стосунки, вони можуть подати відповідну заяву.

Окремо слід зазначити, що для суду найважливіше в розлученні подружжя з неповнолітніми саме захист інтересів дітей. Обов’язковим стане питання, з ким вони залишаються. Та тут є ще такий нюанс:

  • якщо дитині виповнилося 10 років, то вона вже може висловити свою думку з приводу того, з ким з батьків бажає залишитися жити постійно;
  • якщо вашому сину/доньці вже є 14, то вони самі вирішують, з ким будуть проживати – з вами чи з татом.

При прийнятті остаточного рішення стосовно проживання неповнолітніх, судом враховується дуже багато факторів, і питання вирішується індивідуально (щоб дізнатися детально, рекомендуємо прочитати статтю «З ким залишаються неповнолітні діти при розлученні батьків»).

Розлучення з чоловіком, якщо дитина від іншого

Ще одна делікатна ситуація, при виникненні якої дружина може просити розлучення, це вагітність або народження немовля від іншого чоловіка. В такому випадку, не дивлячись на те, що закон забороняє розлучення до того моменту, як дитині виповниться 1 рік, можна скористатися виключенням з правил (згідно ст. 110 Сімейного кодексу).

Для дозволу на розлучення потрібно, щоб батьківство підтвердив біологічний батько. Як правильно все провести, можна дізнатися на консультації з юристом.  


Записатись на консультацію