У наш час кількість інтернаціональних шлюбів постійно росте, і в них, відповідно, народжуються діти. Статус батька-іноземця дитини має ряд переваг та недоліків. Наприклад, коли у дитячому свідоцтві про народження батьком зазначений іноземець, жінка може виїхати за межі України без його згоди.
Як стягнути законні аліменти з батька-іноземця: поширені випадки
Давайте розглянемо докладніше, як можна стягнути аліменти на дитину, якщо батько живе за кордоном.
Якщо потрібне стягнення законних аліментів з батька-іноземця, який живе (чи проживав раніше) на території України та має наявне майно, в такому разі можливо реалізувати майно та погасити борги за аліменти. Такі дії може здійснити державний чи приватний виконавець (обирати вам) у межах виконавчого провадження, відкритого за судовим рішенням чи за нотаріальним виконавчим написом.
Якщо боржник проживає чи працює за кордоном, в Україні доходу не має, а майно відсутнє, в подібному випадку можливе стягнення аліментів з чоловіка, але необхідно залучити іноземні державні органи залежно від того, в якій країні на цей час перебуває батько дитини.
Існує два варіанти розвитку подій:
- треба звернутися до компетентних органів держави, де зараз живе батько-боржник, із клопотанням про дозвіл на виконання рішення українського суду відносно стягнення законних аліментів (якщо дане питання вирішено в Україні і є рішенням суду);
- треба звернутися до компетентних органів (суду) тієї держави, де наразі живе батько-боржник з заявою про узгодження рішення щодо стягнення аліментів.
При наявності рішення українського суду щодо стягнення з батька-іноземця законних аліментів, потрібно, щоб його визнали в іншій державі для того, щоб привести його там до виконання.
Треба підготувати клопотання за місцем реєстрації до територіального органу управління юстиції в Україні з наступними документами:
- Копія судового рішення.
- Довідка про вступ рішення в законну силу.
- Довідка про не виконання рішення на території України.
- Довідка, яка підтверджує те, що відповідача було проінформовано про дату засідання суду, та копії документів - підтвердження, якщо боржник не брав участь в засіданні.
- Копія протоколу засідання суду, коли справа відносно стягнення законних аліментів була розглянута.
- Фотографія стягувача.
Зазначену документацію потрібно перекласти на мову країни, де живе батько-боржник та має бути виконано судове рішення. В клопотанні можна зазначити всі відомості про боржника, які вам відомі: місце фактичного проживання, наявність майнових цінностей, місце працевлаштування, контакти, іншу актуальну інформацію.
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Коли рішення українського суду щодо стягнення законних аліментів відсутнє
У разі відсутності рішення українського суду відносно стягнення законних аліментів, або відсутності міжнародного договору у вказаній сфері відносин з країною, де живе боржник та Україною, можна звернутися безпосередньо в іноземний суд щодо стягнення законних аліментів.
Для цього треба зробити звернення до територіального управління юстиції за місцем реєстрації стягувача зі зверненням щодо стягнення законних аліментів. Підставою для цього є Конвенція про стягнення законних аліментів за кордоном. До звернення потрібно додати заповнену заяву відносно стягнення законних аліментів та документацію, що підтверджує обставини, на які ви будете посилатись. Вся представлена документація має бути перекладена на мову тієї держави, органи якої будуть розглядати справу.
Обов’язково треба звертати увагу на те, що процес визнання судового рішення на території іншої країни, або рішення компетентними органами відносно стягнення законних аліментів потребує великої кількості часу. Проте між країнами налаштовується ефективний механізм співпраці, що дозволяє пришвидшити вказані процеси та відстояти інтереси дитини.
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію