Телефонуйте адвокату з розлучень:

Скільки коштує розлучення в Україні: розцінки 2024

Вартість розлучення в Україні сьогодні

Якщо подружжя вирішило розірвати шлюб, то виникає питання: яким способом це можна зробити - через суд або РАЦС. Щоб було простіше, визначимо основні умови, за якими можна розлучитися через РАЦС згідно із Законодавством України. це:

  • відсутність у подружжя неповнолітніх дітей;
  • обоє повинні бути згодні на розлучення.

У разі невиконання однієї з умов, шлюборозлучний процес проходить через суд. Розглянемо докладніше особливості розлучення через РАЦС і суд окремо.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Розлучення через РАЦС: скільки коштує і як відбувається

Якщо дотримуються дві вищеперераховані умови, то для оформлення буде потрібно звернутися В РАЦС за місцем проживання. Співробітники органу реєстрації видадуть бланк заяви про розірвання шлюбу, який заповнюють обоє з подружжя.

Процедура розірвання шлюбу триває 1 місяць, протягом якого існує можливість відкликання заяви згідно Сімейного кодексу України. Якщо подружжя не змінили свого рішення, тоді РАЦС офіційно реєструє розірвання шлюбу і видає спеціальне свідоцтво. Вартість процедури становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходу громадян. У суму можуть додатково включатися інші платні послуги органу реєстрації.

Розлучення через суд: особливості та ціна

 Якщо подружня пара обопільно згодна на розлучення, але є неповнолітні діти, тоді слід дотримуватися певного алгоритму. Він дозволить пришвидшити судовий процес без постійних відвідувань судової зали.

Для цього необхідно надати в суд договір в письмовій формі, в якому прописано: з ким залишається проживати дитина, яку участь у вихованні братиме чоловік, який проживає окремо. До того ж слід нотаріально завірити угоду про сплату аліментів (яка сума, терміни, порядок виплати та ін.).

Термін шлюборозлучного процесу через суд в цьому випадку досягає близько місяця. Якщо один з подружжя не згоден, тоді процес може затягнутися. Це не означає, що розлучитися в цьому випадку не вийде. Суд приймає рішення, але тільки тривалість процесу може досягати декількох місяців.

Вартість шлюборозлучного процесу складається з ряду факторів:
  • послуги адвоката по сімейних справах;
  • 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну особу, в 2024 році судовий збір за розірвання шлюбу складає 1211,20 грн. Якщо потрібно оскаржити рішення суду щодо розірвання шлюбу та подати апеляційну скаргу, то в 2024 році розмір судового збору за подачу апеляціїї складає 1816,8 грн.;
  • оплата за позов по розподілу спільно нажитого майна - 1% ціни позову, але але не більше 3х розмірів прожиткового мінімуму - 9084 грн, це стосується випадку якщо подається одна заява в якій об’єднані відразу дві вимоги - розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.
  • Якщо ж заява про поділ майна подається окремо від розірвання шлюбу, то мінімальний розмір судового збору в справі щодо майнового спору в 2024 році складає 1211,20 грн., а максимальний розмір судового збору в справі щодо поділу майна подружжя в 2024 році обмежений 5ма розмірами прожиткового мінімуму на одну працездатну особу - 13626 грн.

Про всі нюанси шлюборозлучного процесу можна уточнити у юриста по сімейних справах, або безпосередньо в суді / РАЦСі .


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію