Телефонуйте адвокату з розлучень:

Договір між подружжям, яке розлучається

Задля врегулювання відносин щодо спільного майна та інших важливих питань подружжя часто укладають договір перед офіційним розірванням шлюбу. Існують певні особливості підписання документу та підстави для його розірвання, які варто дізнатися завчасно.

Загальні відомості

Коли поки що офіційні чоловік з дружиною вирішують документально закріпити певні моменти, пов’язані з розподіленням майнових та інших прав під час майбутнього розлучення, вони мають таку можливість. СК України, а саме стаття 64, дозволяє укладання будь-яких законодавчо дозволених договорів між особами, що перебувають у шлюбі. Зокрема за його допомогою можна вирішити певні моменти, пов’язані з розподілом особистого та спільного сумісного майна.

Чітко прописана на законодавчому рівні можливість укладати договори щодо:

  • умов розподілу фінансових зобов’язань при утриманні дітей;
  • об’єктів, які відноситься до спільної сумісної власності;
  • взаємного матеріального забезпечення.

Для зручності, а також економії часу й грошей усі перелічені нюанси можна викласти за зафіксувати в одному договорі. В такому разі особливо важливо пропрацювати пункти документу, щоб в майбутньому не виникло невдоволення однієї чи обох сторін.

Істотні умови та порядок укладення договору між подружжям, яке розлучається

Цінуючи власний час та гроші, а також спокій дітей, деякі пари вважають за потрібне укласти попередньо договір щодо утримання дітей, а вже потім разом з ним звертатися до суду та розлучатися. В такому разі документ містить наступні відомості:

  • котрий з батьків житиме разом з сином чи донькою;
  • хто проживатиме окремо від дітей, як саме він прийматиме участь у їхньому виховання, адже таке право надає йому українське законодавство;
  • скільки грошей в якості аліментів сплачувати батько чи матір, що проживає окремо;
  • яким чином відбуватиметься відшкодування моральної та матеріальної шкоді у разі ухиляння чоловіком чи жінкою, що мешкає з дитиною, від виконання закріплених в договорі умов.

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


За бажанням можна додати в текст питання, що мають відношення до розподілу майнових прав. Але є важливий нюанс – попередньо потрібно витратити час, зусилля та гроші, аби встановити, скільки подружжя має спільного сумісного майна, звідки воно з'явилося та в якому суму оцінюється. Після визначення предмету договору чоловік з жінкою вирішують та детально прописують, хто яке майно отримує у особисту приватну власність. Також треба вказати, як у разі потреби здійснюватиметься передача майнових прав – в договорі має визначатися не лише механізм, але й терміни. Додатково є можливість встановити утримання для когось з подружжя, визначивши, скільки, в які терміни та в якому розмірі воно виплачуватиметься. Після того, як сторони дійдуть згоди, письмовий договір потрібно посвідчити у нотаріуса.

Якщо текст договору не має ознак порушення прав дитини (майнових або особистих), що встановлені українським та міжнародним законодавством (у разі ратифікації актів ВР), то є можливість суттєво скоротити та спростити процес розлучення. Такі справи в судовому порядку розглядаються швидке – через 30 днів, якщо сторони не заберуть заявку, ухвалюється рішення щодо розірвання шлюбних відносин пари.

Підстави розірвання договору

Навіть у випадку, коли від самого початку чоловік з жінкою дійшли згоди щодо умов угоди, є ймовірність того, що у них з’явиться потреба його розірвати. Така можливість передбачена, але згідно ст. 654 ЦК лише за умови наявності згоди обох сторін. Також умови розірвання можуть бути прописані у самому тексті документу чи встановлені законодавством. Одразу після розірвання перестають діяти взаємні зобов’язання.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит