Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як допомогти дитині пережити розлучення

Розлучення та діти

Як показує практика, сімейне щастя не завжди буває довговічним. На тлі конфліктів, що відбуваються, взаємних непорозумінь та відмінностей характеру виникає рішення про розлучення. Найважчий удар в даній ситуації приймають на себе діти. На їхніх очах руйнується світ, в якому вони звикли жити. Змінити щось дитина неспроможна і повинна прийняти рішення батьків. Дорослі, переживаючи болісно розрив, не завжди знаходять час та сили підтримати свою дитину в такий важкий час. Але необхідно пам'ятати, що діти отримують важку психологічну травму, наслідки якої можуть відчувати протягом всього свого життя. Тому ключовим фактором стає турбота про здоров'я дитини з мінімізацією наслідків розлучення для його незміцнілої психіки.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Вплив розлучення на дітей

Виникаючі конфліктні ситуації, що передують розлученню змінюють встановлений уклад життя сім'ї. Дитина це відчуває і починає боятися змін, які порушують його звичний спосіб життя.

Реакція дітей на негатив дуже індивідуальна. Вона ґрунтується на різних факторах:
  • стать і вік дитини;
  • особистісні характеристики;
  • емоційний сімейний добробут;
  • ступінь близькості з батьком або матір'ю;
  • здатності дорослих здійснювати контроль над своїми словами та діями в період з'ясування відносин.
Психологи виділяють кілька ключових реакцій з боку дитини на розлучення:
  1. Стан шоку. Небажання приймати ситуацію є захисною реакцією організму дитини. Такий варіант можливий при ситуації, коли дитина не була втягнута в сімейні негаразди.
  2. Гнів. Виявляється ворожість до того з батьків, якого дитина «призначила» винуватцем руйнування сімейних відносин.
  3. Почуття власної провини. У тому, що відбувається розлучення дитина бачить свою провину.

Помилкою, з боку батьків, вважається думка, що дитина не переживає в разі відсутності у неї емоційної відповіді на ситуацію. Мовчання не означає у дитини все в порядку. Просто вона підсвідомо не бажає додавати свої переживання до проблем батьків, щоб не погіршити негативні стосунки в сім'ї.

Наслідки розлучення для дитини:
  1. Різко знижується успішність та власна самооцінка.
  2. Втрачається інтерес до звичних захоплень.
  3. З'являється агресивність в поведінці.
  4. Виникають розлади нервової системи.
  5. Змінюється психосоматичний стан.

Діти дуже спостережливі, особливо, якщо ситуація стосується сім'ї. Відсутність спільних прогулянок, небажання цілувати один одного, постійні чвари – всі ці фактори фіксуються свідомістю дитини. Виникла надзвичайна ситуація. Зухвала невпевненість і страх.

Дитина намагається вирішити конфлікт, що виник тими способами, які йому доступні. Найчастіше це перемикання уваги на себе:
  • маніпулювання увагою батьків на ґрунті вигаданої хвороби;
  • створення штучних проблем у своєму житті;
  • інсценування суїцидальної поведінки;
  • провокація конфліктів.

Важливо розуміти, що все це реакція дитини на виниклу негативну ситуацію.

Захист дитини від можливої психологічної травми

Не існує універсально рецепту щодо захисту психіки дитини від такого серйозного удару. Розлучення завжди супроводжується емоціями. Важливим фактором стає пом'якшення наслідків руйнування звичного способу життя для дитини. Як правило, діти після розлучення залишаються з мамою, тому наступні поради для них.

Однак папа теж з успіхом може застосувати дані рекомендації на практиці. Отже, що робити:
  1. Розповісти дитині про розлучення доступною мовою. При цьому важливо акцентувати увагу, що обоє батьків її дуже люблять, але просто не можуть жити разом. Папа, в разі уходу з родини не перестає бути люблячим батьком свого чада.
  2. Необхідно допомогти дитині пережити непростий етап в його житті. Потрібно обговорити з ним умови обставин, що змінюються. Головне – вселити віру, що немає нерозв'язних проблем.
  3. Перший час не можна змінювати звичний спосіб життя. Подвійне емоційне напруження, де не тільки відсутній тато, але й змінюється місце проживання – погіршує стан дитини. Повинні залишитися традиції, які існували в сім'ї до розлучення. Наприклад, похід в зоопарк щонеділі з татом. Для дитини важливо збережене до нього звичайне відношення.
  4. Необхідно зберегти позитивний образ минулого батька. Не напружуйте психіку дитини постійним нагадуванням про недоліки батька. Коли він виросте, він сам зможе оцінити минулу ситуацію. На даному етапі важливо змоделювати в свідомість дитини, що батько й мати його люблять.
  5. Не можна постійно залишатися в депресії. Якщо мама страждає – дитині ще важче. Він не може виправити ситуацію. Зараз. Тому слід взяти себе в руки або звернутися за допомогою до професіоналів.
  6. Ні в якому разі не можна маніпулювати дитиною в стосунках з колишнім чоловіком. Його родичі, або він сам мають право бачитися з дитиною, і нести йому свою любов. Це важливо з точки збереження нормальної психіки дитини. Помста колишньому чоловікові може обійтися дорого вашому чаду.
  7. Слід уникати нових конфліктів у присутності дитини. Він ще не відійшов від попереднього негативу.

Як би не було важко при шлюборозлучному процесі або після нього, пам'ятайте ваше завдання зробити так, щоб негативні наслідки для вашої дитини були мінімальні. Звання батька чи матері вище, ніж статус подружжя.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з розлучень ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Записатись на консультацію