надёжная защита ребёнка от простуды в нашем клубе здоровья

Як розлучитися з дружиною без її згоди?

Навіть якщо у чоловіка є маса причин для розлучення, у дружини може бути стільки ж причин для збереження сім'ї. Категорично відмовляючись від розлучення, жінка керується почуттями (любов і прихильність), турботою про спільних дітей (їм потрібен батько!), суто меркантильними міркуваннями (житло і матеріальне забезпечення).

Телефонуйте та запитайте адвоката з розлучень +38(097) 321-14-56 тисніть на кнопки месенджерів:

Viber, WhatsApp, Telegram

та легко зв`яжіться з адвокатом

Чи можна розлучитися без згоди дружини?

І навіть якщо жіноча відмова звучить як вирок, можливість розлучитися без згоди дружини існує! Правда, за невеликим винятком.

Коли неможливо розлучитися без згоди дружини?

 1. Під час вагітності подружжя.
 2. Протягом року після народження дитини (навіть якщо дитина народилася мертвою або померла до року) чоловік не має права подавати на розлучення. Після закінчення цього терміну подавати на розлучення вже можна.

Розлучення з жінкою через ЗАГС

Розлучитися через ЗАГС можна в двох випадках:

 1. на підставі спільної заяви подружжя, які не мають дітей. Якщо дружина не погоджується подати спільну заяву про розлучення через ЗАГС не може бути й мови. Адже розірвання шлюбу, так само як і його укладання – питання обопільного бажання;
 2. в односторонньому порядку, незалежно від згоди дружини. Цей варіант можливий лише у разі визнання дружини недієздатною, померлою або безвісти відсутньою, а також у разі засудження дружини до позбавлення волі на строк понад 3 роки. Якщо дружина жива, здорова і законослухняна, підстав для подачі односторонньої заяви в ЗАГС у чоловіка немає. Стало бути, розлучення через ЗАГС неможливе.

Розлучення з жінкою через суд

Отже, якщо через ЗАГС розлучитися не вдається — дружина не дає згоди на розлучення або ухиляється від проведення шлюборозлучної процедури, а підстав для одностороннього розірвання шлюбу немає. Доведеться подавати позовну заяву на розлучення в суд. Розглянемо процедуру процесу.

До якого суду подавати на розлучення?

Справи про розлучення розглядає районний суд. Часто буває, що шлюборозлучний процес ускладнений спорами про дітей або майно.

Згідно з правилами територіальної підсудності, подавати на розлучення в суд необхідно за місцем проживання відповідача. Якщо чоловік і дружина проживають разом, проблем не виникає. Але якщо дружина проживає окремо, чоловікові доведеться з'ясувати точне місце проживання і подати документи у відповідний судовий орган.

Необхідні документи для розлучення з жінкою

Перш за все, правильно складена позовна заява про розірвання шлюбу. Від того, наскільки юридично грамотно, переконливо і достовірно буде складений позов, залежить подальший хід справи і результат його розгляду.

Позовна заява складається з трьох основних частин. Перша – формальна, містить найменування суду, прізвища, імена та по батькові подружжя, дати народження, адреси їх проживання, дані про дітей. Друга частина-описова: коли був укладений шлюб, як йдуть сімейні справи в нинішній час, з яких причин шлюб повинен бути розірваний, докази і доводи позиції чоловіка. Необхідно вказати, що дружина не дає згоди на розлучення, тому чоловік змушений звернутися в суд. Також слід вказати, як буде вирішено питання з дітьми та майном подружжя. Третя частина – прохальна, містить прохання про розірвання шлюбу на підставі норм закону. Закінчується позов підписом і зазначенням дати складання.

Невід'ємна частина позовної заяви-додатка до неї:
 • копія позовної заяви з документами – для дружини;
 • свідоцтво про одруження;
 • копія паспорта (або іншого документа);
 • копії свідоцтв про народження дітей;
 • інші документи, що підтверджують обставини справи (наприклад, довідки про доходи, характеристики);
 • квитанція про оплату судового збору.

Детальніше дізнатися про оформлення позовної заяви та додатків до неї можна в статті «Зразок позовної заяви на розлучення»

Звоните и задайте вопрос адвокату по разводам +38(097) 321-14-56 Viber WhatsApp Telegram

Питання. Як розлучитися з дружиною, якщо вона не дає згоди, відмовляється подати спільну заяву в ЗАГС, ховає від мене документи. Проживаємо з нею окремо вже кілька місяців. Дітей немає, спільного майна – теж.

Відповідь. Вам необхідно звернутися в ЗАГС для отримання дубліката свідоцтва про шлюб, а потім подати позовну заяву до суду за місцем проживання дружини. Її незгода не є перешкодою для розірвання шлюбу.

Шлюборозлучний процес без згоди дружини

Позовна заява з додатками подається в суд, і його копію суд відправляє дружині. Якщо документи складені правильно, суд приймає їх в діловодство і розглядає протягом 1 місяця з дня подачі. Про дату і час першого судового засідання подружжя повідомляються повістками.

На судовому засіданні розглядаються матеріали справи, вислуховуються доводи подружжя. Як правило, категоричну незгода дружини з розлученням є підставою для призначення строку для примирення – від 1 до 6 місяців, на розсуд суду. Якщо після завершення цього строку суд встановить, що збереження сім'ї неможливе, приймається рішення про розлучення.

Якщо протягом 1 місяця подружжя не стане оскаржити судове рішення, воно набуває законної сили. Щоб завершити процедуру розлучення, потрібно подати в РАГС виписку з рішення суду і внести в реєстр записів актів цивільного стану відомості про розірвання шлюбу.

Скільки триває розлучення без згоди дружини?

Як бачите, суд розриває шлюб навіть за відсутності згоди дружини. З моменту подачі заяви до моменту отримання свідоцтва про розірвання шлюбу проходить в середньому 2-3 місяці.

Однак незгодна з розлученням дружина може вплинути на тривалість судового процесу. Неявка на судове засідання, прохання про надання строку для примирення, оскарження судового рішення – все це може затягнути шлюборозлучний процес на кілька місяців.

Щоб уникнути призначення строку на примирення, в позовній заяві потрібно послатися на обставини, в силу яких примирення неможливо: аморальна поведінка, шкідливі звички дружини. Довести ці обставини можна за допомогою документів або свідчень.

Щоб запобігти перенесенню судового засідання через неявку дружини, необхідно повідомити її про дату і час засідання. Якщо належним чином повідомлена дружина не з'явиться на засідання тричі, шлюб буде розірваний в її відсутність.

Питання. Дружина не дає згоди на розлучення. Отримані з суду копії документів та повістки викинула. З'являтися на судових засіданнях не збирається. Чи можна розлучитися з дружиною без її присутності? Скільки часу це займе?

Відповідь. Відсутність згоди вашої дружини на розлучення і умисна неявка на судове засідання не стануть причиною для відмови в розгляді вашої заяви і прийняття рішення про розлучення. Більш того, суд може винести рішення про розлучення без її присутності в разі пропуску судового засідання без поважної причини ).

Детальніше про це читайте в статті "Можно ли оформить развод без второго супруга?"

 1. Звоните +38(097) 321-14-56 Viber WhatsApp Telegram, или опишите ситуацию онлайн-консультанту в форме обратной связи ниже
 2. Приглашаем в офис для заключения договора;
 3. Предоставление помощи адвокатом(иск-суд-решение);

ОПИШІТЬ ВАШУ СИТУАЦІЮ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАНТУ

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО НАШИХ АДВОКАТІВ

 • Сімейний адвокат
  АДВОКАТИ ПО СІМЕЙНИХ СПРАВАХ Адвокати Києва у сімейних справах займаються вирішенням суперечок сімейних взаємин в м. Києві. В...
 • Адвокати з розлучень
  ДОПОМОГА АДВОКАТА З РОЗЛУЧЕННЯ Розлучення-процес непростий як з моральної, так і часто з матеріальної точки зору. У більшості...
 • Адвокат з аліментів
  Послуги юриста зі стягнення аліментів Вирішить питання встановлення та зміни аліментних зобов'язань вам допоможуть адвокати нашої фірми. Колосальний...
 • Адвокат зі стягнення боргів
  Невиконання фінансових зобов'язань — явище досить поширене як серед фізичних, так і серед юридичних осіб. На жаль, в...
 • Адвокат з поділу майна
  АДВОКАТ З ПОДІЛУ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ Потреба в поділі майна може виникнути у будь-якої сімейної пари як...
 • Адвокат з позбавлення батьківських прав
  Позбавлення батьківських прав Мама і тато є у кожного малюка. Але не у кожного є батьківська турбота, любов...
 • Усиновлення
  100% УСИНОВЛЕННЯ БЕЗ ВІДМОВ! УСИНОВЛЕНА ДИТИНА СТАНЕ ЗАКОННИМ І ПОВНОЦІННИМ ЧЛЕНОМ СІМ'Ї! Зберемо всі документи і без вагань...
 • Шлюбний договір
  СКЛАДЕМО ВИГІДНИЙ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР ДО УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ І ПІД ЧАС ШЛЮБНИХ ВІДНОСИН Опрацюємо 100% законний, незаперечний шлюбний договір!...