Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розділ квартири при розлученні: тонкощі процесу

Як розподіляється квартира при розлученні

Розлучення подружжя - процес досить частий. Складність полягає лише в тому, як правильно поділити майно, яке перебуває у володінні обох подружжя. Слід пам'ятати, що не кожне майно підвладне поділу. Якщо квартира була придбана в шлюбі, то вона вважається спільною власністю. Отже, при розлученні ділиться навпіл.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Але є винятки. Майно може належати тільки одному з подружжя, якщо:
  • було придбано до шлюбу;
  • було придбано в шлюбі, але за особисті гроші когось із подружжя;
  • майно, отримане в якості спадщини або за договором дарування.

Кожен з перерахованих вище пунктів має свої нюанси. Судовий процес враховує найменші деталі в процесі розлучення, тому розділ квартири - справа клопітка.

Відносно другого пункту, який свідчить, що квартира не поділяється між подружжям, якщо куплена на особисті кошти одного з них. Це означає, що якщо, наприклад, чоловік до шлюбу продав будь-яке майно і на виручені кошти придбав квартиру (при цьому перебуваючи вже в шлюбі), то куплене житло належить виключно йому. У разі надання в суд відповідних документів, що підтверджують цей процес, дружина не має право претендувати на частку квартири. Це стосується і того випадку, коли батьки одного з подружжя дали гроші на придбання квартири і майно було придбано в шлюбі, але спільним воно не вважається. Надавши підтверджуючі документи, суд приймає рішення позитивно тільки для одного чоловіка, батьки якого надали фінансову допомогу на покупку житла.

Якщо чоловік заробив гроші на квартиру в період перебування у шлюбі і придбав житло, то таке майно вважається спільним. Тому при розлученні ділиться навпіл.

У разі придбання квартири в кредит, при розлученні таке майно ділиться навпіл. Але варто пам'ятати, що при оформленні кредитного договору, зобов'язання по виплаті брали обоє. Тому після розлучення виплата кредиту відбувається обопільно в рівній мірі. Винятком можуть служити лише юридичні документи, які свідчать, що один з подружжя не зобов'язаний виплачувати свою частку за квартиру.

Згідно з Законодавством України (ст. 173 Сімейного кодексу) претендувати на квартиру при розлученні діти подружжя не можуть. Це означає, що діти не мають частки в майні в шлюборозлучному процесі батьків.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію