Зміст
Як розподіляється майно між подружжям при розлученні
За статистикою майже половина офіційно зареєстрованих шлюбів рано чи пізно розпадається. І тут з'являється дуже важлива проблема - розділ майна між подружжям. Якщо не був оформлений шлюбний контракт, то все спільно нажите майно розділяється навпіл в рівних частках між подружжям. Але, здавалося б на перший погляд - це справа нескладна. Але виникає безліч нюансів, які впливають на розподіл власності.
Багато хто з подружжя не бажає розділяти все нажите навпіл, вважаючи це неправильним. Наприклад, чоловік працював без вихідних, заробляв кошти на покупку сучасної техніки і т.п., а дружина тим часом сиділа вдома і займалася дрібними справами по господарству. У цьому питанні чоловік не бажає розділяти навпіл все, що він непосильною працею заробив. Але згідно із Законодавством України зароблені гроші чоловіка вважаються власністю подружжя і діляться порівну. Яке майно відноситься до спільно нажитого, а яке ні - розглянемо далі.
Спільно нажите майно – що відноситься?
Після оформлення шлюбу все, що було куплено за цей період вважається спільно нажитим майном. Після розлучення воно ділиться навпіл між подружжям. Навіть якщо один з членів сім'ї не працював, все одно він має право на отримання 50% всього спільного майна. До розділу підлягають:
- квартира, приватний будинок;
- транспорт;
- сільське господарство, враховуючи трудову худобу;
- техніка;
- гроші, акції, вклади;
- цінні папери.
Якщо у подружжя є кредити, за якими вони підписували зобов'язання спільно виплачувати, то і після розлучення виплати здійснює кожна сторона.
Виникають суперечки стосовно нерухомості, купленої в шлюбі, але оформленої тільки на одного з подружжя. Дехто вважає, що вона не повинна ділитися навпіл. Однак згідно із Законодавством України це вважається спільним майном. Тому в шлюборозлучному процесі ділиться навпіл.
Існують речі, які не діляться при розлученні. Сюди належить:
- Майно, куплене до шлюбу. Будь-яка нерухомість, техніка і т.д., куплена до моменту вступу в шлюб, вважається особистою власністю. Тому поділу не підлягає.
- Успадковане / подароване майно. Якщо ви отримали речі у спадок або за договором дарування, то це відноситься до особистої власності і не ділиться при розлученні.
- Майно, яке було куплено за власні кошти. Наприклад, до шлюбу ви продали нерухомість, а вже в шлюбі купили нову квартиру. Якщо є підтверджуючі документи, що саме за гроші від продажу було куплено нове житло, то це майно вважається власністю людини, яка його придбала.
- Індивідуальні речі. Сюди відносяться одяг, взуття, предмети особистого догляду і т.д.
- Премії / нагороди, отримані за особисті заслуги. Сюди відносяться гранти, премії, виплати за певні досягнення.
- Страхові виплати. Якщо ви отримали грошову компенсацію за моральну шкоду, то така виплата вважається особистою і не ділиться при розлученні.
- Майно, куплене в період роздільного проживання. У разі якщо подружжя не встигли офіційно оформити розлучення, але жило окремо і хтось із них купив майно, воно вважається особистим і не підвладне розділу. Головне, довести в суді той факт, що ви дійсно не проживали зі своєю половиною в період здійснення покупки.
Якщо виникло питання розділу майна в зв'язку з розлученням, кращим варіантом буде мирна угода подружжя. Краще самостійно визначити, що кому по праву належить. Таким чином, шлюборозлучний процес не торкнеться великої кількості нервових клітин. В іншому випадку адвокат і суд допоможуть в цьому нелегкому питанні.
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
+38(097) 321-14-56
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам



чи запишіться на консультацію