Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розділ майна при розлученні – які аспекти необхідно знати

Як розподіляється майно між подружжям при розлученні

За статистикою майже половина офіційно зареєстрованих шлюбів рано чи пізно розпадається. І тут з'являється дуже важлива проблема - розділ майна між подружжям. Якщо не був оформлений шлюбний контракт, то все спільно нажите майно розділяється навпіл в рівних частках між подружжям. Але, здавалося б на перший погляд - це справа нескладна. Але виникає безліч нюансів, які впливають на розподіл власності.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Багато хто з подружжя не бажає розділяти все нажите навпіл, вважаючи це неправильним. Наприклад, чоловік працював без вихідних, заробляв кошти на покупку сучасної техніки і т.п., а дружина тим часом сиділа вдома і займалася дрібними справами по господарству. У цьому питанні чоловік не бажає розділяти навпіл все, що він непосильною працею заробив. Але згідно із Законодавством України зароблені гроші чоловіка вважаються власністю подружжя і діляться порівну. Яке майно відноситься до спільно нажитого, а яке ні - розглянемо далі.

Спільно нажите майно – що відноситься?

Після оформлення шлюбу все, що було куплено за цей період вважається спільно нажитим майном. Після розлучення воно ділиться навпіл між подружжям. Навіть якщо один з членів сім'ї не працював, все одно він має право на отримання 50% всього спільного майна.

До розділу підлягають:
 • квартира, приватний будинок;
 • транспорт;
 • сільське господарство, враховуючи трудову худобу;
 • техніка;
 • гроші, акції, вклади;
 • цінні папери.

Якщо у подружжя є кредити, за якими вони підписували зобов'язання спільно виплачувати, то і після розлучення виплати здійснює кожна сторона.

Виникають суперечки стосовно нерухомості, купленої в шлюбі, але оформленої  тільки на одного з подружжя. Дехто вважає, що вона не повинна ділитися навпіл. Однак згідно із Законодавством України це вважається спільним майном. Тому в шлюборозлучному процесі ділиться навпіл.

Існують речі, які не діляться при розлученні. Сюди належить:
 • Майно, куплене до шлюбу. Будь-яка нерухомість, техніка і т.д., куплена до моменту вступу в шлюб, вважається особистою власністю. Тому поділу не підлягає.
 • Успадковане / подароване майно. Якщо ви отримали речі у спадок або за договором дарування, то це відноситься до особистої власності і не ділиться при розлученні.
 • Майно, яке було куплено за власні кошти. Наприклад, до шлюбу ви продали нерухомість, а вже в шлюбі купили нову квартиру. Якщо є підтверджуючі документи, що саме за гроші від продажу було куплено нове житло, то це майно вважається власністю людини, яка його придбала.
 • Індивідуальні речі. Сюди відносяться одяг, взуття, предмети особистого догляду і т.д.
 • Премії / нагороди, отримані за особисті заслуги. Сюди відносяться гранти, премії, виплати за певні досягнення.
 • Страхові виплати. Якщо ви отримали грошову компенсацію за моральну шкоду, то така виплата вважається особистою і не ділиться при розлученні.
 • Майно, куплене в період роздільного проживання. У разі якщо подружжя не встигли офіційно оформити розлучення, але жило окремо і хтось із них купив майно, воно вважається особистим і не підвладне розділу. Головне, довести в суді той факт, що ви дійсно не проживали зі своєю половиною в період здійснення покупки.

Якщо виникло питання розділу майна в зв'язку з розлученням, кращим варіантом буде мирна угода подружжя. Краще самостійно визначити, що кому по праву належить. Таким чином, шлюборозлучний процес не торкнеться великої кількості нервових клітин. В іншому випадку адвокат і суд допоможуть в цьому нелегкому питанні.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката з поділу майна ви можете тут

Скільки коштує поділ майна


Записатись на консультацію